Caut parteneri pentru un proiect

Hello, sunt in cautare de parteneri pentru un proiect. Imi trebuie doar partea de programare, in rest ma ocup eu de tot. Un mare + este knowledge-ul in crypto/blockchain :slight_smile:

Discord: sapphire#8755

Multumesc

Tin sa mentionez ca nu este un proiect pentru liceu/faculate etc.

Este un proiect cu potential mare pe viitor.

Care e bugetul tau?

Nu trebuie buget la asa ceva. La final se va face 50/50

Oh boy, here we go again…

11 Likes

Suna promitator, din partea cuiva care a omis sa se prezinte si sa lase un minim de informatii despre proiect.

De curiozitate, esti macar anul I la facultate ?

Am mai spus-o și cu alte ocazii: mă bag eu, dar cu condiția ca, în timp ce eu programez, tu dai la lopată. Dacă nu iese, măcar am muncit amândoi.

11 Likes

Sfatul meu e sa scoti banii necesari proiectului si sa pastrezi 100%.

Niciodata nu vrei sa faci jumi-juma cu cineva gasit pe internet.
E clar ca ai avut deja o idee foarte buna, ai investit munca si bani pentru a-ti valida ideea, ai facut un plan bine pus la punct, o sa depui munca ta de supervizare a proiectului, o sa faci testare si promovare.

Si sa ii dai cuiva 50% dintr-un proiect cu potential mare in viitor pentru a-ti scrie niste cod, serios ca nu merita. Ti-ai pus problema ce se intampla daca intr-un an aveti 1 milion de Euro profit? Nu o sa-ti para rau ca nu ai dat 5 / 10 / 15 / 50 de mii de euro acum?
Mai ales ca si persoana care s-ar baga la asta ar avea niste idei despre cum ar trebui sa mearga proiectul, idei pe care vrei sau nu vrei va trebui sa le integrezi in viziunea ta. Si-ar fi pacat sa pice proiectul pentru ca el a vrut background roz la butoane.

Sper ca intelegi de ce nu ne incanta nici pe noi sa sarim in a ne baga niste luni din viata intr-un vis de-al tau.

In alta ordine de idei, daca nu iti place sapa, am o garsoniera de renovat. Are potential mare la cum mi-am imaginat-o, ne mai intalnim la 2-3 zile si eu ma uit daca ai pus OK faianta sau trebuie s-o dai jos si sa cumperi alta si tu testezi proiectul si-mi spui ce sa refac. Facem 50/50 si chiria pe care o luam si veniturile din proiectul tau.

O sa fim milionari, inchideti forumul. :blush:

6 Likes

Colaborarea 50/50 revenue share cu parteneri gasiti pe net nu merge aproape niciodata. De-abia daca merge IRL. Greu cu increderea, greu cu responsabilitatile, greu cu vanitatea fiecaruia.

Dar daca ai un proiect cu potential si te acoperi bine pe partea legala si contractuala ai o sansa. Si mai bine daca te intalnesti face to face cu potentialul partener.

Btw, nu-i rau sa explici si ce aduci tu in parteneriat in afara de idee. Altfel te categorizeaza oamenii drept “idea guy”.

2 Likes