Cautam programatori Samurai

Cautam oameni pasionati de ceea ce fac, colaboratori proactivi care sunt hiperatenti la detalii, carora le pasa de proiecte si care comunica constant, practic ne tin la curent cu ceea ce au facut sau nu au facut, fara sa fie o tragedie treaba asta.

Cautam oameni mai destepti decat noi, ca sa ne spuna ei ce sa facem, nu noi lor si pe care sa-i lasam sa-si faca treaba bine, fara aere de sefisme.

Experienta: minim 3 ani (ca dupa 3 ani ne cam dezmeticim cum sa programam)

Modalitatea de lucru: remote si in vizita ocazional la biroul nostru de la Universitate (in caz ca te afli prin Bucuresti)

Forma de colaborare: contract de munca/ contract de colaborare (Firma/PFA/persoana fizica drepturi de autor) - se va decide acest aspect de comun acord

Durata de munca: intre 40 - 120 ore/ luna. In functie de proiecte, se va decide. Pe parcurs volumul s-ar putea sa creasca, ca pana la urma si noi dorim sa crestem.

Nice to have: Linux experience, Git, front-end ( CSS/HTML/JavaScript - insa fara framework-uri JavaScript de genul React/Angular

Very nice to have: business/client oriented, team-player-bla-bla-pe-bune, obsedat de invatarea continua tot “pe bune”, nu doar din vorbe. Si bineinteles, putina empatie nu strica, ca pana la urma suntem “humanoizi sociabili”.

Proiectele in care va lucra: WordPress ( 40% ), Laravel, Magento 2 si alte platforme e-commerce ( PrestaShop, OpenCart ) (40%). Uneori avem si Node.JS - exista o oarecare varietate si avem si proiecte-surpriza.

Cum suntem noi: extrem de exigenti, torturam orice ne iese in cale si aratam cu degetul atunci cand se face chiar si o greseala mica. Sper ca nu ati crezut asta……

Serios vorbind acum, chiar ne dorim pe cineva care sa ne completeze in proiectele pe care le derulam la Brunomag Concept SRL. Ne place sa credem despre noi ca suntem Samurai si ca putem sa schimbam lumea in mai bine. Sau cel putin sa ne ghidam dupa principiile lor, ca pana acum a dat roade.

Daca v-am convins, ma puteti contacta direct pe forum sau pe colega mea la:

Nu dorim CV-uri neaparat, mai degraba portofolii cu fapte bune realizate, o discutie faina si/sau cateva task-uri super bine facute!

Multumim pentru timpul acordat!

4 Likes

Salut, suna zen :slight_smile:
Posibilitati de colaborare de tip freelance gasim ? Eu am experienta cu Wordpress, opencart, prestashop, linux, da’ nu sunt nici team player bun si nici la python si node nu ma bag.
Strict freelance, si per-proiect, exclus absolut orice lucrare care necesita github.
Portofoliu… nici nu stiu ce sa zic.
Iti pot raspunde la intrebari pertinente, daca te intereseaza sa colaboram, in conditiile de mai sus.

Astept raspunsul tau / vostru cu interes.
Attila

Succes. Sunt mic deocamndata dar jobul pare bun.

1 Like

Salut,

Pai am zis PFA/firma/DA - nu se incadreaza asta la freelancing sau te referi la faptul ca nu te intereseaza “on-going” si mai degraba “hit and run”? :slight_smile:
Poate ca nu erai team player bun ca nu ti-au placut echipele din care ai facut parte :sunglasses:

“Exclus absolut orice lucrare care necesita github” -> la ce te referi?
Putem continua in privat daca vrei.

Mersi,
Stefan

Heh - inca mai am o adresa veche de gmail - programmingsamurai. :))) Samuraii’s misto.
Suna interesant si mi-ar placea sa aud mai multe despre oferta voastra - nu stiu insa daca aveti nevoie de skillsetul meu curent: vanilla JS, HTML/CSS, UI/UX & Design (photoshop wizard :smile:), marketing & copy writing, game dev.
Anyways - hit me up daca pot sa va ajut cu skill-urile de mai sus sau daca aveti nevoie de portofoliu.

1 Like

Ce inseamna ca esti mic? Si noi suntem mici / invatam tot timpul :slight_smile:

Cool. Mersi de idei.
Incarcarea pe care am avut-o in ultimele luni a fost mai mult de backend PHP sau frontend JS frameworks - dar intamplator chiar am dus lipsa luna trecuta de partea de front-end - putem ramane in contact pentru proiecte viitoare?

Stefan

Salut. Am zis ca sunt mic pentru ca asa ma simt hahaha.

Cu ce oare as putea sa ajut eu in echipa ta? Sau cu ce sunt increzator ca ma descurc.

  • HTML/CSS (vanilla sau bootstrap)
    -Wordpress (Instalare,configurare,plugin-uri, etc) [ nu stiu php :expressionless: ]

JavaScript/jQuery - Ca orice incepator copy/paste some scripts/make them work si cam atat.
Da stiu. E rusinica sa nu stii js cand este unul dintre cele mai cautate skill-uri dar incerc :smiley:

Las si eu aici primul si singurul meu proiect http://zaksit.com care este si compania la care lucrez momentan.
As fi facut mai multe dar este greu sa gasesti proiecte chiar si gratis.

2 Likes

Sigur! Stii unde sa ma gasesti cand si daca o sa ai nevoie. :slight_smile:

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.