Ce parere aveti de acest logo

Ce parere aveti despre acest logo?

2 Likes

as merge pe un simbol doar in stanga de gerd software :smile:

Vrei să reprezinte ceva sau doar ai pus la un loc niște semne și speri să iasă ceva bun?

3 Likes

Tare ma tem eu ca va fugi lumea pentru ca le va transmite subliminal ideea de bug-uri din cauza rupturii din logo. Too much coffee.

La un logo urmaresc:

  • simplitatea simbolurilor -
  • nu ma mult de 2 fonturi
  • una, maxim 2 culori “colorate”,

Mi se pare original

1 Like

Vreau sa reprezinte originalitate. Imi place sa codez! Iar semnele cred ca reprezinta cel mai bine acest lucru!

1 Like

prea complicat. ce-s alea?

mie-mi arata a < si > dar arata cam incarcat logoul dupa parerea mea (nu ca as fi vreun cunoscator)

segmentele acelea “rupte” ce ar trebui sa transmita?
ai putea elimina segmentele si pune textul “software” sub “erd” (incearca solutia asta si cu alte tipuri de “g”).
la logo ai doua consoane dure la final (rd)
ai un cuvint integrat in logo “GER” care nu este tocmai “calduros si primitor”.
nu stiu ce semnificatie are cuvintul pentru tine (mie imi da senzatie de agresiv, poate fi ok pentru aplicatii cu acesta caracteristica).

Mie mi se pare că seamănă cu google developers:

1 Like

Salut Gerd,

Ca si simplu privitor, utilizator, mi se pare incarcat, prea multa informatie, care in mare parte nu inseamna nimic. In acest caz mai simplu ar fi doar gerd softwear. Acele insemne atrag foarte mult atentia si cresc si foarte mult confuzia.

1 Like

horrid just plain horrid.

1 Like

O varianta ar fi:

  • renunta la elementele din jurului numelui
  • stilizeaza (ca font) mai putin unul din cuvinte (as sugera software)
  • iar la celalat pune intr-o litera (sau mai multe) motivele din laterale (cum ar fi acele dreptunghiuri cu diagonala taind pe jumate) cum ar fi in litera “r”
  • coloaraza unul din cuvintte (eu as sugera gerd sau o litera din el)
2 Likes

Prea multe culori, prea incarcat.

1 Like

Mie imi place. Pentru a mai reduce din complexitatea vizuala, l-as face pe o singura linie si cu semne doar la dreapta.

gerd software >>

Asa ar da cu un promt al unui terminal / console.

Ah … si ai ales un nume foarte haios. Am citit nerd software primele doua dati. :smiling_imp:

1 Like

poti folosi https://www.fiverr.com pt. around 20-50 bucks daca le dai good prerequisites they will come up with something quite decent.

Sau poti sa iei pe cineva chiar de pe acest site (eu, spre exemplu), pentru acelasi pret, dar cu suport in romana si o intreaga comunitate care sa-si dea cu parerea despre variatiile oferite…

1 Like