Ce parere aveti despre cartea „Manualul tau de PHP”?

Am cumparat saptamana aceasta,o carte despre limbajul PHP.
Am cumparat-o de la libraria Papirus.(Piata Romana),acolo mai avea si alte tipuri de carti,pentru alte limbaje de programare.

Cartea a fost tiparita in 2011,dar eu cred aceasta carte este mai veche din 2011.
In fine,nu vreau sa insist prea mult.
Am citit din ea si mi se pare buna,adica este pe intelesul meu de incepator.
Este si normal sa imi fie greu acum,fiindca sunt singur.

Eu am cont pe Skype si daca vreti sa-mi recomandati o carte pentru limbajul PHP,va fi ok.
Daca vreti sa ma indrumati spre lucruri bune si pozitive,eu sa va confirm add-ul vostru.
Cum vreti voi ca este mai bine! :slight_smile:
Skype:florinanghel41

Vream sa va cer si voua o parere,despre aceasta carte.
Poate voi ati citit aceasta carte,cu mult timp inaintea mea.
Voi ce parere aveti despre aceasta carte?
Multumesc anticipat!

Cam orice carte despre un limbaj/tehnologie anume este depășită în momentul în care a ieșit de la tipar. Cartea de față a ieșit în 2011, dar a avut nevoie de cel puțin jumătate de an pentru a fi scrisă.

Despre calitatea cărții de față nu pot comenta, că e prima dată când aud de ea și nu am găsit nici un excerpt; dar dacă tratează PHP 5.3 este OK. Altfel este prea veche…

Dar putem face următoarea chestie: apucă-te să o studiezi, scrie cod și pune-l aici la review #workflow:code-review :wink:

4 Likes

(Aproape) un an mai târziu, cum ți s-a părut cartea? Ce ai învățat din ea? @FlorinAnghel

3 Likes

Daca aveam o mai mare experienta in php scriam eu o carte cu toate tehnologiile aduse la zi. Una cu volum mic dar cuprinzator. :))

1 Like

Noroc,Ionut!
Scuze ca am intarziat cu raspunsul meu,pentru întrebarea pe care mi-ai pus-o pe 4 decembrie 2016.
Eu deocamdata nu m-am apucat sa scru cod in PHP.Cartea este grea de pus in practica.
Iti multumesc ca n-ai uitat de mine.

1 Like