Ce password manager folositi?

(Ex. Dakull) #1

Eu folosesc de vreo 2 ani Kaspersky Password Manager pe Win si OSX insa este extrem de buggy pe OSX. Caut o solutie care sa ruleze OK pe ambele platforme fara a manca o tona de CPU si RAM.

What do you guys use?

0 Likes

Se poate decoda parola WordPress?
Decrypt PHPstorm Ftp password
Decrypt PHPstorm Ftp password
(Andrei Neamțu) #2

Eu folosesc 1password dar e foarte scump sa il iei pe toate platformele.

0 Likes

(Ionut Bajescu) #3

Eu folosesc lastpass

1 Like

(Birkoff) #4

eu folosesk keepass varianta portabila pe stick (de la portableapps.com ) pentru ca nu se stie unde sunt intr-un anumit moment si am nevoie de cine stie ce parola iar cu stick-ul il car tot timpul in buzunar.

2 Likes

(Igor Mardari) #5

Eu folosesc Laatpass

0 Likes

(Dan Fraticiu) #6

+1 pentru 1password

Din fericire au destul de des promotiile și îl găsești la prețuri mai decente. Plus abia aștept să văd versiunea cu extensii pentru iOS8

1 Like

(Ionuț Staicu) #7

Și eu tot Lastpass, chiar dacă e cam tâmpițel când vine vorba de unele parole (e.g. autentificări cu htpasswd - nu sunt sigur cum se numesc exact)

related: http://kobaiko.com/1password-best-password-manager/

1 Like

(rmd) #8

LastPass.

Am dat si 12 euro, ca sa-l am pe mobil+tableta. Cel mai bun ROI ever :smile:

0 Likes

(Ex. Dakull) #9

Thanks for the input guys! Am luat 1password bundle (OSX si Win) - 40$. (20% reducere default iar daca aplicati MacPowerUsers mai dispar 10$ din pret :sunny:)

1 Like

(Andrei Neamțu) #10

Daca ai si iphone, pe ios8 o sa fie genial 1Password, poti baga parola oriunde fara sa mai deschizi aplicatia si sa dai copy paste :smile:

2 Likes

(Ex. Dakull) #11

notes:

• daca folositi Kaspersky AntiVirus - extensiile de browser nu vor functiona by default - fix
0 Likes

(Igor Mardari) #12

Mai este si Dashlane

3 Likes

(Stefan Cosma) #13

Mitro anyone?

3 Likes

(Eugen) #14

Personal nu folosesc niciunul, un prieten pe Mac foloseste Locko, il recomanda peste tot, nu stiu cum se compara cu altele, dar ca alternativa

0 Likes

(Andrei) #15

Folosesc LastPass de cativa ani, mai nou au si o promotie.

1 Like

(Alex H) #16

Self Hosted Clipperz : https://clipperz.is/

1 Like

(Alexandru Vladutu) #17

Ati putea folosi vault: https://github.com/jcoglan/vault

E totusi un CLI tool si nu o aplicatie full-fledged ca si celelalte.

1 Like

(Mihai Nica) #18

Eu am prins o reducere serioasa la 1Password si il folosesc peste tot acum(OS X, Windows, iOS). Sunt multumit de el.
Inainte am folosit KeePass (si MiniKeePass pe iOS), dar pe OS X nu aveam o solutie competenta (KeePassX e cam buggy IMHO)’ asa ca am bagat mana in buzunar si am dat bani (glumeam cu un prieten ca toti banii economisiti cand am luat Mac-ul din State ajung sa ii bag in software)

0 Likes

(Ex. Dakull) #19

Dap 35$ pt. win + osx apps este OK avand in vedere ca pana acum functioneaza flawless pe ambele platforme.

0 Likes

(Mihai Nica) #20

@dakull
Exact asa am zis si eu :slight_smile:

Locko pare o copie ceva mai light dupa 1Password si vad ca e free momentan. Hai sa vedem ce stie.
Mi-am mai adus aminte am incercat si Enpass acum ceva timp (abia lansat, era gratuit pe toate platformele).

0 Likes