Cerere oferta dezvoltare aplicatie mobila Android/IOS

  • Tip Colaborare (one time/project based):
  • Remote
1 Like

Cateva detalii:

  • aplicatie pentru Android și iOS
  • posibilitatea de a accesa date online si offline
  • bugetul maxim alocat: 10.000 Lei (~2250 Euro) fara TVA

Pt. cerintele din document oferta este sub bugetata.

1 Like

E cu tot cu TVA, ca mai toate proiectele pe fonduri europene. - am citit aiurea :frowning:

Și, da, e mult sub bugetată, ca mai toate proiectele pe fonduri europene. :smiley: Probabil cine a scris proiectul a pus din burtă niște sume care i s-au părut OK (am văzut asta de suficiente ori).

Suma este fara TVA si din pacate aceste este bugetul. Aplicatia va fi pentru Android si pentru IOS. Prin date offline inseamna ca aplicatia sa poata afisa niste texte informative si fara a fi conectata la Internet.

Pentru orice alta intrebare va rog sa folositi: procurement.ro@iom.int

Multumesc :slight_smile:

Nici nu cereţi prea multe pentru 2000 de euro. Din ce am citit in descrierea aplicaţiei este suficient de complexa incat sa nu gasiti sub 15 - 20000 de euro vreun dezvoltator din Romania dispus sa se inhame la asa ceva.

Ba vor găsi. Sunt suficiente firme mici care vor vrea un astfel de proiect în portofoliu și care sunt dispuse să facă overtime pentru asta.

Eu am citit de două ori brief-ul și am înțeles că e vorba de un wiki/cms, fără vreo funcționalitate specială…

2k or fi puțini, dar și 15-20k parcă sună cam exagerat…

2000€ este ok pentru ceva concret din T1 in T2. Din pacate, birocratia pana in T1, actele, caiete de sarcini si corecturi, mai aduc un T0-T1 suplimentar, imposibil de cuantificat, dar usor de asumat de firme mai mici, dar cu experienta pe fonduri de genul acesta.

Anyway, succes cu proiectul.

Anyway, succes cu proiectul.

Multumim :slight_smile:

Io nu m-aş băga la aşa ceva fără 20 000, pentru că aş munci multe luni la ea şi asta pentru că am pretenţia ca tot ce fac să iasă brici. Din ăia 20 000 scad impozite şi cheltuieli, nu rămân cu extrem de mult.

Mie cel mai ciudat in banii astia mi se pare ca aplicatia trebuie sa fie disponibila in engleza, romana si araba.

se adreseaza unor categorii anume de oameni, practic content-ul este furnizat de noi iar daca aplicatia va fi de tipul web-view sunt foarte putine elemente din aplicatie care vor trebui traduce la programarea ei.

Poate nu am inteles eu bine. Daca e doar vorba sa afiseze informatii preluate de pe site-ul vostru e altceva. Eu ramasesem cu impresia ca trebuie facut si un backend care sa caute, sa filtreze informatii in timp real catre aplicatie.

Altfel e aproape okay suma, poate cu putin sub cat ar trebui dar nu cu foarte mult. Ar trebui sa poata fi facuta de un singur tip intr-o luna si sa iasa destul de bine De fapt ar trebui sa poata fi facuta in doua saptamani dar am mai pus inca doua ca sa includ aici si rezolvari de buguri si mici modificari de functionalitate.

in mare, cea mai importanta parte este sa poata afisa informatii (niste texte) offline in cele 3 limbi - continut furnizat de catre noi. Apoi sa afiseze niste informatii generala in timp real, un formular de contact, un mic cms in spate care sa ne permita si noua sa publicam informatii si sa le facem push spre utilizatori.

1 Like

Acel mic CMS trebuie sa permita upload-ul continutului in 3 limbi?

1 Like

Nu cred că CMS-ul trebuie să suporte mai multe limbi, este folosit doar pentru a stoca informaţia şi a oferi o modalitate facilă de editare.

Cu cât mai simplu CMS-ul, cu atât mai bine.

Da, va trebui sa permita introducerea de informatii in cele 3 limbi.

Adică să suporte UTF8.

This topic was automatically closed 30 days after the last reply. New replies are no longer allowed.