Cms pentru un magazin online

Salutare. Am descoperit acest forum din greseala si de 2 sapt il tot citesc. :+1:

Am si eu o intrebare legat de ce anume sa folosesc pentru un magazin online cu maxim 30produse. M-am orientat catre opencart sau wordpress cu wooCommerce. Opencart-ul mi se pare putin prea complex iar din ce am citit pe net wordpress este foarte vulnerabil.

Voi ce imi recomandati?

Opencart.

Nu folosesc cms-uri și nici nu le recomand, dar opencart-ul are o construcție mai clară.

2 Likes

shopify.com recomand pentru un inceput cat mai simplu.

8 Likes

Tot shopify recomand. 30eur/luna si 2% pe tranzactie, dar nu te doare capul cu hosting, securitate, viteza

4 Likes

Salut, pentru 30 de produse, ai putea merge si pe WooCommerce. Eu am facut edituradeisis.ro pe WooCommerce dar n-am terminat de implementat platile (cu plationline.ro) din cauza doamnei contabil si a softului pe care-l folosesc ei pentru stocuri.

2 Likes

Încearcă cu WordPress că este plin netul cu totoriale.

De ce vrei CMS si nu mergi pe un SaaS? Pentru CMS-uri iti trebuie cunostinte si nu ai support dedicat. Iti recomand MerchantPro (romanesc).

1 Like

Multumesc pentru raspunsuri. L-am rezolvat pw prieten, l-am trimis la altcineva.

Nu stiam de SaaS, o sa ma documentez. Iar legat de Shopify, nu prea era de acord— costul fiind destul de ridicat pentru ce voia el.

+1 opencart