Cod caen 7420 - fotografie

Am nevoie sa stiu, dezbat subiectul de peste 5 ore.
La punctul 9 le registrul Comerțului găsim

  • In anumite condiții - dovada, curs, diploma și ceva similar pentru a dovedi experiența în domeniu *.

Eu acum daca vreau sa fac un PFA pe codul de sus, am nevoie sau nu am de așa ceva la dosar? La registru nu mi s a cerut, însă pe Facebook și alte site uri am găsit variante și variante, că ți-ar da dosarul înapoi daca găsesc nereguli, că îți trebuie, că nu, vreau și eu o explicație normala ce înseamnă acel * in anumite cazuri *, cazul meu se aplica? Și dacă da, ce caz nu se aplica?
Mulțumesc mult.

Mai jos las paragraful din registrul Comerțului.

  • copii certificate olograf de pe documentele care atestă pregătirea profesională, dacă aceasta este cerută, potrivit unor prevederi legale speciale.

Poti merge la Registrul Comertului si solicita acolo servicii de asistenta. Este gratuit.

1 Like

Răspunsul este … depinde.
Daca au acceptat dosarul la registru cel mai probabil nu vei mai avea nevoie de acea hârtie ulterior.

Totuși daca vrei sa te simți in siguranță poți face un curs de 2 zile de fotografie și sa primești o hârtie ca ai absolvit cursul Gicu Face Poze. Nu se cer hârtii oficiale (cursuri făcute doar de anumite organizații …) pentru acest CAEN deci poți sa ai o hârtie ca ai absolvit cursul respectiv pentru fotografi.