"Code Quality: Unit Tests" la Impact Hub Bucuresti pe 6 mai

Salut,

O sa ma asigur ca toti de pe devforum o sa primeasca mail-ul de invitatie si sper ca o sa puteti sa ajungeti pentru ca vreau sa va cunosc.
@ViorelSfetea man nu stiu de ce nu mergea pagina, n-am fost la serviciu joi si vineri.
@AdrianBasalic Serbastian Bergmann e in Bucuresti la o conferinta sau pentru consultanta?

1 Like

M-am inscris si eu acum cateva zile, dar nu am mai postat aici :smile:
Sper sa ma si primiti.

A zis ca munceste in Bucuresti saptamana asta. Daca era la o conferinta banuiesc ca spunea si ca auzeam si noi de ea. Altfel, tare sunt curios ce companie isi permite (si a fost induplecata de developeri) sa il aduca aici.

Hola,

M-am uitat un pic peste inscrisi, am vazut ca sunt cateva persoane care au precizat Selenium sau treburi legate de integration testing. Prezentarea se axeaza numai pe Unit Testing pur. Practic este prima parte a seriei ‘Code Quality’ si Unit Testele reprezinta baza piramidei. Pe scurt n-avem treaba cu db-ul, filesystem, sockets si alte balarii externe ci aratam cum le mock-uim si bineinteles niste contra-example din arhiva proprie :slight_smile:

In plus de ce am zis mai sus, trebuie sa ma incadrez intr-o ora jumate, maxim doua cu prezentarea.

@Bogdan_Ciubotariu - man, momentan nu exista interes de live stream. Eu vreau sa ma intalnesc cu lumea, pentru ca spre exemplu pe @victorstanciu nu l-am vazut in viata mea, dar avem un mic istoric online. E si o ocazie buna sa ma vad cu fosti colegi de munca.
Totusi propunerea ramane valabila, insa trebuie sa va lamuriti si voi daca e ceva interesant.

OK, cum vrei/vreți, doar n-o să vă oblig :slight_smile: Nu ar trebui să se excludă, stream-ul eu îl văd OK pentru cei din provincie, gen @iamntz. Cine e din București ar cam trebui să fie prezent în sală, că e mai interesant așa.

Când primim confirmările de participare? :smiley:

Da man, cred că a înțeles toată lumea asta, dar dacă câmpul ăla ne întreba ce ne interesează și ce ne-a durut, eu am fost sincer :smiley:

M-am înscris și eu. Sper să prind loc.

Salut,

M-am inscris si eu.

@serbanghita - am mai prins prezentarea @tech hub din anii trecuti. :smile:

@serbanghita Cand trimiteti invitatiile? :smiley:

@brunomag am vazut!
@neamtua azi sau maine, azi facem filtrarea :flashlight:

@serbanghita Eu nu mai pot ajunge miercuri. Mai trebuie sa mai anunt pe cineva in afara de tine?

@tacheshun no problem, momentan avem 120 de inscrisi admisi si de obicei vin cam 50%-60% :smile:

Poate datile viitoare nu mai lasati confirmarile astea pe ultima suta de metri, sa ne mai putem face planuri si noi in functie de acceptare/neacceptare.

4 Likes

@kleampa true, true, o dau mai departe :slight_smile:

Daca aveti timp dati-ne si noua un feedback pentru prezentare https://docs.google.com/forms/d/1-4me48NkHhx4F5aAXrhZOsVljVTiLbUtyr9BBiaBeKU/viewform

Personal ma intereseaza mai mult ce nu a fost bine si sugestii.

Multumesc! :thumbsup:

Că tot veni vorba, a apărut online? Sau aveți în plan?

@iamntz e la montaj, o sa fie pe Youtube, anunt tot aici

3 Likes

I moved 4 posts to a new topic: Code Quality: Unit testing - Avangate Tech Sessions