Codeigniter sau wordpress

Buna,
trebuie sa actualizez programarea pe loghin.com
Ce ma sfstuiti sa folosesc, codeigniter sau wordpress?
o zi buna.

3 Likes

nu poti trece de la unul la altul asa cum vrei, din pct meu de vedere nici unul nu e bun, codeigniter nici nu cred ca mai e maintained, si WP e pt blog-uri nu site-uri complexe

se misca, cam incet fata de asteptarile mele dar fac ce li se cere.
acum trebuie sa trecem pe partea de layouturi (cele din fereastra de sistem), sau cu clic pe “all system” se deschide layoutul cu sistemul pe meniuri. Fiecare grup de meniuri va fi un site aparte (deci multa dezvoltare pe partea de system).
Cred si eu ca wordpress-ul e pentru blog-uri de acea am apelat la forum.

Acum ce folositi ? Ce anume urmariti prin folosirea acestora ?
De precizat ca au destinatii diferite, CodeIgniter este un Framework iar WordPress un CMS.

Buna “atufa”, incerc sa generez un sistem de stocare date si informatii cu un motor de cautare propriu.
Sistemul prezinta o serie de module “layouturi” care sint prezente la “System windows” prin care se salveaza o anumita configuratie a sistemului. Sistemul va avea si o parte de audit pentru “persoane, societati si institutii”, prin care se pozitioneaza informatiile in “loghin”(in sistem) sau “loghout”( in afara sistemului, deci nerecomandate). Bazele de date contin informatii despre persoane, societati, institutii, produse si servicii oferite de acestea (toate clasificate/grupate in layouturile de la “system windows”).
Tehnologia este veche cel putin de 8-12 ani (daca nu chiar mai mult) iar paginile de continut (dupa click pe “all system” se deschid foarte greu.

raspunsul de la indieni -we are using core php and .tpl file right now

1 Like

Fisierele .tpl sunt templateuri pentru Smarty? Daca da, de aici poate sa apara scaderea vitezei.

multumesc pentru informatie, cred ca de aici “ni se trage”

eu cred ca de aici e problema.
cautarea e o chestie nu tocmai simpla si ar fi primul loc in care as cauta problema (din putinele info pe care le-ai dat aici)

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.