Contract cu State. Ce date sa cer?

E o firma in state cu care vreau sa fac un contract pe termen lung, am lucrat pana acum prin intermediul jobului, dar s-a terminat contractul si firma ar mai avea nevoie de mentenanta, mi-am facut SRL special pentru asta, acum incerc sa fac un contract pe care sa il trimit catre ei, ce ar trebui sa le cer? Are cineva un model de contract si factura pentru state? Mentionez ca e o firma de tip Private Equity - cabinet de avocatura.

Mersi.

Sa presupunem ca lucrezi cu $30 / ora, ofera-le 3 variante:

  • pay as you go – unde estimezi pe task-urile care intra in mentenanta
  • service-level agreement – pt. $300 / luna oferi 10 ore in care faci “x, y, z”
  • premium support – pt. $900 / luna oferi “under 24h response time and priority task support”

Preturile trebuie sa le ajustezi in functie de valoarea pe care le-o oferi, noi nu prea avem de unde sa stim ce nevoie au ei de tine si ce faci practic.

1 Like

Multumesc, nu ma refeream la sume, am stabilit deja asta, ci la datele de identificare ale firmei pentru a realiza un contract. Deocamdata ce mi-au trimis ei cand le-am cerut billing details este Adresa si numele firmei.

1 Like

Ma’ bad, am citit “cat ar trebui sa le cer?”. :woozy_face:

1 Like

Model de contract nu am si nici nu ma incumet sa dau sfaturi, dar au mai fost discutii pe aici pe forum, poate gasesti.
In schimb, am mai facturat si am folosit fara probleme date ca in urmatorul exemplu:

Customer: Nume Firma LLC
VAT CODE: 81-2300456 (ce gasesti la “FEI/EIN Number” cautand pe site-uri de genul asta)
Address: 1137 S Southlake Drive
Hollywood, FL 33019
Country: United States
Email: [email protected]