Cum ascund IP-ul unui server?

Sunt si astia la fel ca digital ocean, fac tutoriale si ei nu misca nici un deget daca le ceri suport?
Eu am patit la digital ocean, sa nu mi se vada ip ul serverului pe internet si … cand le-am cerut ajutorul nu au reusit sa o ma ajute…

:facepalm:

Tu… Știi cum funcționează internetul? Cum ar putea să-ți ascundă ip?

5 Likes

Nu stie diferenta intre IP si port-uri. DigitalOcean e de vina. :troll:

1 Like

@LevelCoding nu s-a exprimat tocmai fericit. Sunt sigur ca se referea la optiunea de a folosi CloudFlare pentru droplet-ul respectiv.

simplu omule, creezi un droplet iti da un ip se vede acel ip pe internet, stergi acel droplet, faci acelasi pas nu se mai vede acel ip-ul:) .

E doar o intrebare , “ti se da vps ul” si ti se zice descurca-te sau “primesti un minim de suport tehnic”.Un raspuns cu da sau nu, este suficient!

Chiar sunt curios, ce înseamnă “nu se vede ip-ul”? Dacă nu se vede, cum îl mai accesezi?

Eu înțeleg că el creează, șterge apoi crează din nou un droplet, iar pentru ambele ar trebui să primească același IP …

Pentru ceea ce vrea el exista optiunea de Floating IPs:

Dar daca si alora de la support le-a explicat la fel cum ne-a explicat noua, atunci inteleg de ce n-au fost in stare sa-l ajute.

4 Likes

@iamntz, dar tu ai habar cum funcționează lumea asta? Uite, eu de exemplu am un prieten care are un prieten care cunoaște niște moldoveni de peste Prut care-ti ascund orice vrei tu pentru prețul corect. :smiley:

4 Likes