De ce WordPress este un produs prost?

pe logica ta putem spune ca politicienii romani (si nu numai) sunt niste persoane extraordinare.

pentru ca sunt scrise de niste coderi extraordinari care au in dreapta sublimetext si-n stanga cautarea google cu “php for noobies”

@alescx E posibil sa avem intelegeri diferite ale definitiilor de: “produs bun” si “backward compatibility”.

1 Like

M-am oprit aici din citit. Daca un programator, spune despre wordpress ca este un script copiat enspe milioane de oameni. No offence, cred orice programator trebuie sa aibe un standard de comunicare concis si clar. wordpress nu este un script.

2 Likes

@zitrusgrape Wordpress.org script-ul vs Wordpress.com produsul. La asta ma refeream. Nu am gasit o exprimare mai simpla :vulcan:

1 Like

@serbanghita, eu as spune, ca wordpress.org este un website, la fel si .com,
iar wordpress este un framework, sau librarie daca vrei. Mor cand vad programatori romani, lucrand cu wordpress php, si apoi se plang ca au script dupa internet care nu functioneaza. Rant over :slight_smile:

eu as spune ca este o aplicatie.

1 Like

De acord, symfony/zend fw/chiar laravel sunt frameworkuri. Wp nu e. Si eu mor cand se face confuzia asta, denota imprecizie ca sa fiu impaciuitoare.

1 Like