De unde pot achizitiona un vps/dedicat cu spatiu nelimitat

Dupa cum spune si titlu de unde pot lua asemenea server ?
Vreau sa fac un site de trailere si as vrea sa le gazduiesc la mine… Stiu ca nelimitat nu exista dar ceva gen cum au cei de la fisierulmeu.org

In lumea asta nimic nu este gratis !

Sau poti sa iti iei un NAS !
Synology etc
Sau poti sa le găzduiești pe acel site

Eu o sa incep sa folosesc cloud-ul de la digistorage,are o stabilitate foarte buna si 1gb/s , traficul nu se ia in considerare (bineinteles,dispune si de api).Partea proasta e ca pe pers. fizica spatiul maxim este de 1TB la 35 Ron, dar nu-i bai.Iei alt pachet pe abonamentul unui prieten si il platesti tu.

1 Like

Pentru tine ar fi bun un server dedicat cu opţiunea de a adăuga disc suplimentar, vezi ca au si cei de la mxhost. https://www.mxhost.ro/servere-dedicate/upgrade-servere-dedicate/

Daca chiar ai nevoie de spatiu extrem de mult , Amazon iti ofera un serviciu numit Amazon EFS. Eu momentan il folosesc la un server , si am practic o capacitate de 8 EXA-Bytes de stocare. Adica 8 000 000 Tera ( 8 000 000 000 GigaBytes).

Se plateste in functie de “cat folosesti” :slight_smile:

2 Likes

Am gasit eu o firma cu o ofertă interesantă:


Cel mai mic vps costa 5€, și la el poți atașa blocuri de cate 2TB la 10€, poți adăuga până la 400TB.
Deci 10€ / 2TB, dar trebuie să iei și vps de la ei.

Nu am cumpărat niciodată de la ei, am văzut demo cu panoul de control/client și pare super interesant, nu am mai văzut niciodată un panou ca al lor. Nu știu dacă e făcut custom de ei sau e cumpărat.

Salutare!

Confirm, cred ca e cel mai convenabil, raport: pret / calitate (nu am idee) / oferta.

Spor!