Developeri/oameni de IT din Brașov pe aici? 🍺

Citind despre mega-meetingul DevForum Meet - Constanța 24 August 2019, mă gândeam dacă și pe la Brașov avem o masă critică de oameni pentru un pahar/halbă de vorbă.

Mi se pare că în ultima vreme din ce în ce mai multă lume migrează spre Brașov, așa că poate ar fi interesant să avem o dimensiune a efervescenței berii și pe aici. :slight_smile:

Salut,

sunt si eu din Brasov, da de stire si vedem cine poate/vrea sa vina.

A mai fost o initiativa care de mai bine de 2 ani nu mai are activitate: https://www.meetup.com/bv-tech/

Zi faina.

1 Like

Salut,

Momentan sunt si eu in Brasov, pana ne mutam cu biroul in Cluj. Deci daca e cineva dispus sa iasa la o bere, eu ma alatur cu cea mai mare placere :slight_smile:

1 Like

Salut,

Si eu tot din Brasov. Mi-ar placea sa punem de o iesire insa nici saptamana aceasta si nici urmatoarea nu sunt disponibil.

1 Like

Super, suntem 4 până acum. Hai să vedem dacă reușim ceva după 15 septembrie. O să mă gândesc la un plan și vi-l propun.

In cel mai scurt timp ma voi muta și eu in Brașov :grinning:

1 Like

@DragusPatrick @anon48907206 @Floris_Stoica_Marcu @ialbescu
Băieți, ca să nu lăsăm situația în aer, haideți cu niște propuneri de zile/ore în care puteți în general, iar ulterior să vedem și în ce săptămână să încadrăm :slight_smile:

1 Like

Joi/Vineri in general dupa ora 19:00. Pot doar 2 ore si depinde de saptamani, uneori sunt plecat.

+1
*mai degrabă nu vineri

Având în vedere că nu am primit răspunsuri suficiente, o să las pe altcineva să se ocupe dacă vrea - poate e mai convingăto(a)r(e) decât mine :grinning:

alternativă: free.code.camp.brasov [fb]

Se adună în fiecare marți. Am fost și eu o dată, era ceva lume.