DevForum este sponsorizat de: IntoVPS/Hosterion

Pentru următoarea perioadă, Hosterion/IntoVPS sponsorizează DevForum :man_dancing:

Le Folosiți/ați folosit serviciile? Mulțumiți? Doleanțe?

14 Likes

Felicitări pentru sponsor! :smiley:

4 Likes

Folosesc VPS pe Windows.multumit!

2 Likes

Sa fie primit.

Am folosit IntoVPS intre 2015 si 2019 si am fost foarte multumit, in special de suport.

Am avut in trecut cu alti provideri tot felul de experiente, inclusiv chmod 000 pe public_html fara niciun fel de avertisment, pentru ca pur si simplu aveam prea mult trafic. Imi vine sa rad acum, dar la momentul respectiv mi se parea un dezastru dpdv SEO. :joy:

1 Like

Am avut gazduire shared de la Hosterion acum cateva luni. Sunt in primii 3 de la noi din tara, dupa parerea mea. Iar aici ma refer atat la suport, cat si la calitatea serviciilor.

2 Likes

Cum ne va schimba viata in bine, noua ca utilizatori, aceasta sponsorizare?

DevForum continuă să existe (prin plata hostingului) și să crească (prin promovare).

8 Likes

Am vazut ca au Kubernetes.

Un server pentru ceva mai complex (5 microservicii) vine la ~200 euro pe luna cu instante de 4 core-uri si 16Gb RAM. (cam minimul in ziua de azi)

Volume block storage la 0.05 pe HDD si 0.08 pe SSD.

1 Like

Eu știam de Hosterion de pe vremea când se numea Elvsoft. Foarte OK oamenii, de vreo 5 ani de zile sunt prima mea recomandare când vine vorba de hosting în România.

1 Like

De la o vreme am început să îi recomand și eu pe cei de la Hosterion, nu am avut servicii de la ei dar daca ar fi sa aleg 3 firme de top din România aș spune și ceva despre ei.

1 Like

Excelent customer-care. Eu am de la ei servicii basic, hostare, email etc…sunt super promti si de ajutor. Bravo lor. S-o tina tot asa.

2 Likes

Mulțumesc tuturor pentru aprecieri.

Dacă aveți întrebări sau sugestii pentru serviciile Hosterion și IntoVPS, nu ezitați.

1 Like

Folosesc Hosterion, de cativa ani buni, tin la ei toate platformele personale cat si ale clientilor.

Un plus foarte mare, suportul tehnic. Am trimis mesaj si la 3 dimineata si am primit raspuns la cateva minute dupa.

1 Like