Devforum Meeting - Constanța

Am vorbit cu @navaru acum și am zis să facem un DevMeeting în Constanța spre sfârșitul săptămânii.

Am zis așa: sâmbătă sau duminică (8-9 August), ori dimineața devreme ( :smiley: ) ori seara, 6-7PM, să evităm căldura mare.

Așteptăm sugestii de local/cafenea/cârciumă.

Oricine este binevenit, indiferent de platformă, limbaj sau specializare.

Nu avem vreun program de discuții stabilit, ieșim doar la o cafea/bere/suc/apă plată cu lămâie.

Se mai bagă cineva?

1 Like

Am eu un subiect de discutii: the current and future of work (dev related)

  • progres vs procrastinare
  • ce facem acum si ce optiuni avem
  • motiv & bani

I’m in :sunny:

3 Likes

Suna interesant, as veni si eu, sunt in concediu in Constanta, Duminica plec.

Păi în cazul ăsta ne întâlnim sâmbătă.

@stefanz nu ești și tu în CT?

(ar fi destul de amuzant ca majoritatea participanților la întâlnirea din Constanța să nu fie din Constanța :smiley: )

Daca era weekendul trecut as fi venit, ca eram in Eforie Nord, near miss. :frowning:

Chiar weekendul asta sunt plecat din Constanta. Poate era ok sa stabilim o intalnire cu mai mult timp inainte.

1 Like

Ei, dar n-au intrat zilele în sac :smile:

Nu e singura întâlnire.

+1 / there :sunny:

Vroiam si eu sa vin dar sambata o sa fiu in drum spre Costinesti.
Nu o sa pot veni decat duminica, sau poate la urmatoarea intalnire. :smiley:

2 Likes

Salut. Mda, sunt în Constanța si in principiu as putea veni, depinde în principal de ora (12-13 mi se pare rezonabil) :smiley:

Sugestii de local?

Inițial mă gândeam la ceva în Portul Tomis, dar fiind sâmbătă, cel mai probabil va fi full. Așa că ne rămân localurile din oraș :smiley:

Preferințe?

  • Centru
  • Centrul Vechi

0 participanți

În Centru (pe lângă magazinul Tomis) sunt câteva locuri în care am putea merge (Haute Cup, Coffee Shop, Barissimo și încă vreo două).

În Centrul Vechi (piața Ovidiu) sunt o mulțime de locuri în care putem merge dar, la fel ca și în Port, cel mai probabil va fi exagerat de aglomerat)

Ca să vă faceți o părere, duminica trecută a fost cam așa în Centrul Vechi:

via

@iamntz historia d’argentina uneori e quite empty pe terasa plus racoare, liniste si jazzy mellow music in the bg

2 Likes

Unde ramane?

@WhoIsElvee: mergem pe mâna lui @dakull și mergem la Historia, darrr… trebuie să vedem cine vine.

O să vă rog să votați:

  • Voi fi acolo!
  • Posibil, dar nu promit.
  • Nu pot ajunge :frowning:

0 participanți

Sâmbătă la ora 19:00

Rezervarea este făcută pe numele meu, la ora 19.

Aveți aici detalii despre cum puteți ajunge: https://www.here.com/directions/drive/mylocation/La-Historia-de-Argentina:44.174171,28.65864?map=44.17417,28.65864,16,traffic

Au fost prezenți: @andySF @stefanz @navaru @Laurentiu @adavidoaiei, @ct27stf și subsemnatul.

Discuții au fost despre… orice:

  • câini periculoși
  • clienți
  • project manageri
  • @navaru a prezentat o idee interesantă
  • @andySF și-a expus niște probleme de organizare și a primit niște sfaturi bune (cel puțin așa cred eu)

Mulțumesc participanților. Sper ca data viitoare să se strângă cel puțin tot atâția!

10 Likes