DevForum Pub & Chat🍻

Textele sunt generate cu GPT 2 pe baza paginii de facebook, iar persoanele pe baza ML. Totusi creepy a bit.

2 Likes

image
Acum se cheama Code. :slight_smile:
Inainte era Clone.

1 Like

Doom…peste tot :slight_smile:
1 Like

http://thecodelesscode.com/case/1


Cred ca seo bun :smiley:

La mine este pe a 3 pozitie. Din cate am inteles conteaza locatia de unde esti. Peace Chisinau :smiley:

La multi ani cu ocazia Zilei Programatorului!!!

2 Likes

Sa imi zici cum rezista. Am facut ieri pana-record: 5 cauciucuri. 4 ca m-am plimbat cu fica-mea offroad si am trecut peste niste scaieti, al 5-lea a explodat dupa ce abia il inlocuisem.

2 Likes

Prima cameră cu gel - pe față - am pus-o încă de acum 3-4 săptămâni și e ok.

Dacă ți-a explodat, cel mai probabil nu ai pus bine ceva (ori ai prins camera în cauciuc, ori n-ai pus cauciucul bine pe jantă ori ai băgat prea mult aer).

Excelent playlist-ul.

1 Like

Topicul are peste un an vechime si vreo 211 raspunsuri. Nice :smiley:

1 Like

Cine are joystick si vrea senzatii tari: IL2 Sturmovik.

L-am mai jucat eu inainte cu mouse-ul dar cu joystick-ul e alta treaba. E a 2-a zi cand joc deci ma ciuruiesc baietii dar damn…ce experiente. :stuck_out_tongue:

Spre exemplu tocmai ce am jucat o misiune ptr. finlandezi (au unul dintre cele mai stabile avioane) cu un fighter. Trebuia sa interceptam niste bombere.

Long story short - eu urmaream si trageam intr-o tinta cand deodata am simtit cum imi zboara gloantele pe la ureche. Alt fighter ma urmarea pe mine la randul lui.
Am tras ca disperatul in tinta mea incercand in acelasi timp sa evit si suvoiul de gloante.
Nu cred ca l-am atins prea mult cand BAM - fuel storage leaked. A luat foc avionul. Cu ultima suflare am tinut apasat in continuu pe fire (munitia e limitata) incercand sa parasesc scena in forta.
Dupa cateva secunde - ecran negru. WTF?

Dau F2 (external view) si aflu de ce. Avionul meu scotea fum negru la greu (thus no visibility) si plonja vesel spre pamant.
Din pacate n-am apucat sa dau eject si am explodat.
The end. :stuck_out_tongue:

2 Likes

M-am dat sambata pe partia de la Marisel (Belis. Apuseni), cu bicla de downhill. In caz ca nu stiti, la Marisel e o partie de ski ce au adaptat-o la downhill pe timp de vara, si in week-end te poti da de-ti sar balamalele.

Au mai multe trasee, de la mediu, greu si f greu. M-am dat vreo cinci ture, iar ieri nu prea mai puteam ridica bratele :wink:

A fost prima data cand am incercat downnhill, dar am background in enduro (motocicleta).

Am inchiriat bicla de downhill cu 100 lei.

PS: am sarit doar de doua ori de pe bicla, dar lejer, doar zgarieturi :smiley:

Tot îți vedeam avatarul și nu îmi dădeam seama cu cine semeni… :smiley: :metal:

7 Likes
1 Like

Da da, am primit de baut big time pe tema asta, mai ales ca desi in avatar is freza scurta, a fost oarecum temporar, pentru ca in general il las sa curga :)))

Ultima oara a fost anul trecut la Dead Can Dance (Plovdiv, BG), unde am fost acostat de un englez ce nu mai contenea cu bautura.

Altfel, imi place mult proiectul Them Crooked Vultures, Josh Home (QOS) fiind alt “baiat” de rupe chitarile. (de fel vin din zona black metal).

Ah, si documentarul facut de Dave - Sound City

2 Likes

Daca isi da si tricoul jos, e leit :slight_smile:

2 Likes

Imi lipsesc doar tatuajele :))))

si parul mai lung
si o chitara!!
:slight_smile:

Chitari am, chiar ceva high-quality, un Suhr si un cub Orange, iar pe partea de clasica (am terminat Academia de muzica Cj - chitara clasica), am o bijuterie facuta la Reghin pentru Suedia :wink:

Dar degeaba le am, ca numa ca Dave nu cant :))))

3 Likes