DevForum Pub & Chat🍻

1 Like


:grin:

2 Likes

Macar du-o pana la capat acum.

Let me say that again: I don’t like Ruby on Rails and I hate everything about you, Ruby Murphy!

:crazy_face:

eh
:grin:
10 litere

Era ideal dacă spuneai doar „i don’t like ruby”.

Și dacă îți spunea despre numele lui, îi spuneai un „i don’t like you, Ruby” :grin:

(după aia ne mirăm când oamenii spun de noi că suntem asociali…)

Over engineering :grinning:
P.S. am încurcat subiectul

2 Likes

Improvise, adapt, overcome :grin:

N-am nici o problemă că au pus o femeie să prezinte. Nu am o problemă nici că e asiatică.

Dar am o problemă cu pronunția ei. Sunt singurul deranjat de această treabă?

2 Likes

“Aliment” - asta spune tot.
Se referea la element.

Eu zic că e ok, developerii sunt de peste tot, deci se acceptă și dialecte.

1 Like

Eu inteleg ce zice.
Am avut un training si cea care il tinea era din Vietnam. Era crima sa intelg ce vrea sa spuna. Nu ducea cuvintele pana la capat, le pronunta prost, mai multe

In clasa a 11 a am dat CAE. Si acolo era o proba de listening. Si aveai persoane care vorbeau engleza cu toate accentele posibile si imposibile :crazy_face:

Normal ca nu esti singurul.
Toata lumea normala la cap e deranjata de pronuntia ei, dar nu ai voie sa spui asta, ca vei deveni rasist. Ce daca lor le lipseste common sense, traim cu totii intr-o lume ideala in care nu ne judecam. O sa fie totul bine tovarasi.

1 Like

Nu zic că nu înțeleg ce zice ci doar că parte din energia mea mentală se consumă pe a decoda cuvintele, nu doar înțelesul lor.

În plus, eu urmăresc filmele de genul ăsta la viteză dublă. Doar că aici nu prea se poate… :frowning:

“Hai sa nu fi rasisti” si uite asa au scos porcaria aia de functie de grupare a taburilor in Chrome. Sa angajam femeie sau negru sau … ca trebuie, ca asa e corect, nu ca e cel mai bun dintre candidati. Sau pur si simplu nepotisme nerusinate in cazul indienilor.

Edit: nu am nimic cu femeile sau negrii sau indienii. Respect calitatea sub orice forma.

Asta e parfum pe langa niste indien(i/ce) cu care am interactionat. A durat ceva pana m-am obisnuit cu accentul.
Curios ca era un doctor pe acolo care vorbea impecabil, dar foarte probabil ca si-a facut ceva studii prin USA.

Intr-adevar, daca pun pe 2, este greu si pt mine :grin:
Parca suna ca o voce artificiala :slight_smile:

Pffff. Stiti ce ne lipseste? Un server de discord! Sau o fi unul si nu stiu eu?? :thinking:
Parca se pot purta un alt gen de discutii pe discord care nu se pot purta pe forum.

  • Vreau server de discord
  • Nu vreau server de discord

0 participanți

:wink:

1 Like

Dar avem deja server Discord :wink:

2021-04-15_15h05_54

2 Likes

Server Tinder aveti ? :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

1 Like