Epic React Pro Pareri

Ce parere aveti despre cursul lui Kent Dodds? Merita banii? Din cate vad pretul pentru Romania este $239? Ajuta un astfel de curs la CV?

Am inceput cu React de pe Udemy dar vreau sa invat mai bine si sa progresez, ce ma sfatuiti?

Avem aceeași părere ca și aici :smiley:

5 Likes

E foarte bun, sunt fanul lui K.C. Dods, dar eu nu vad nici un motiv bun sa il cumperi ca persoana fizica daca nu il cumperi ca sa sprijini ce a facut/face (e.g react-testing-library, testing-library ).
Daca firma unde lucrezi ti-l cumpara fara sa ceara ceva in schimb se merita, dar sa dai din buzunarul tau banii categoric nu, gasesti tot continutul important pe github sau exista cursuri similare pe youtube/egghead/frontend masters.

Vezi GitHub - enaqx/awesome-react: A collection of awesome things regarding React ecosystem sau GitHub - Cyanhall/awesome-react: Better Awesome React List with 🔥 Stars 🌐 Dependent Packages 📝 Last Commit - categoria tutorials.

In general daca ajungi la un nivel foarte bun la React si vrei un refresher avansat inainte de un interviu sau vrei sa iti faci propriul produs atunci se poate merita.

The Beginner's Guide to React | egghead.io de K.C. Dods e gratuit si acopera bazele, dupa te descurci tu.

1 Like

Sunt ceva bani. Pe cel de la Web Bos l-ai vazut ? pentru Romania ofera si el reducere 50%

2 Likes

Keystone (partea de backend) a fost actualizat destul de mult in ultimele luni si nu mai functioneaza cum trebuie cu restul aplicatiei din curs. Trebuie rescrise partile din curs care tin de custom mutation.

In rest, da, chiar imi place cum explica Wes Bos.