Experienta la o varsta "frageda"

Salut :slight_smile: ,

Am o pasiune pentru programare inca de la 10 ani, am inceput din prosteala si usor usor am inceput sa ma documentez. Cu timpul am acumulat experienta html/css, am creat o aplicatie pe CodeIgniter in care clientul introduce datele de expirare ale documentelor RCS,ITP,Rovinieta,Asigurare etc si pentru personal permis,buletin,licenta etc si primesti pe e-mail termenele scadente, acum incerc sa invat Laravel. Am create si un site in wordpress destul de basic dar arata destul de bine dupa parerea mea si a catorva zeci de prieteni.

Doresc sa intru intr-o echipa sa rezolv task-uri sa acumulez cat mai multa experinta si de ce nu si niste bani de buzunar, dar ideea e ca nimeni nu mi-a oferit pana acum sansa asta din cauza varstei.

Orice ajutor este apreciat!
Multumesc si o seara faina va doresc! :slightly_smiling_face:
Alex

3 Likes

si intrebarea ta pentru ascultatori este? :smiley:
Apropo, pentru o persoana impatimita de programare ai ceva prieteni daca le zici “zeci”

Ontopic - Nu prea imi dau seama ce inseamna ca vrei sa intrii intr-o echipa sa rezolvi taskuri. Doresti sa te angajezi?

Da, asta as vrea doar ca nu gasesc undeva part-time, daca se poate :slight_smile:

1 Like

Ma refer, daca cineva ma poate lua sub “aripa lui” voi da tot posibilul sa multumesc si chiar sa intrec asteptarile.

Din cate tin minte pe freecodecamp era o sectiune dedicata pentru realizarea de proiecte non-profit. Asta doar pentru partea de experienta, iar pentru partea cu lovele, ca sa fii contactat, cred ca ar servi cu brio un portofoliu via website propriu.

1 Like

Dacă nu sunt indiscret, ce vârstă ai?
Eu am început pe la 13 ani să scriu cod, așa că te înțeleg cumva și chiar apreciez.

Cred că am ceva care te-ar putea interesa.
Din câte am văzut, te îndrepți spre PHP.
Eu folosesc NodeJS + Angular în mai toate proiectele. Dacă ești deschis să le încerci, putem face în felul următor.
Am un proiect personal pe care vreau să îl fac comercial. E aproape de 0 acum, modular, și ai putea învăța din mers NodeJS si Angular.

Din asta pot rezulta trei direcții:

  • dacă proiectul merge bine, ai putea prelua unul din module și să îl transformi într-o sursă de venit.
  • dacă înveți NodeJS si Angular, as putea să te recomand clientului cu care lucrez (are mai multe proiecte).
  • oricum ar fi, as putea să îți dau ceva să te ajute în carieră, de exemplu ceva de internship.
2 Likes

Am 15 ani. Da-mi un mail: [email protected]

1 Like