Feedback Awesome Laravel

Salut. Am creat un simplu site care contine cele mai utile resurse pentru Laravel, impartite pe categorii. Functionalitatea este foarte simpla. Utilizatorii au posibilitatea sa posteze resursele care cred ca merita distribuite, acestea fiind verificate si aprobate/respinse, in functie de calitatea lor. Pentru backend am folosit Laravel iar pentru frontend Bootsrap si VueJS. Doresc feedback cu ce credeti ca nu este ok si trebuie schimbat pentru o experienta a utilizatorilor cat mai placuta. Multumesc.

5 Likes

Salut.

Inainte de toate, lasa-ma sa te felicit, @iamntz stie cat sunt eu de maniac cu proiectele (imi place sa vad ceva palpabil, indiferent de gradul de complexitate). :slight_smile: Indiferent cat or sa-ti sara unii in cap, e de laudat faptul ca ai avut timpul/dorinta sa faci asa ceva.

Problema din punctul meu de vedere este ca site-ul respectiv arata asa[1] cu Javascript disabled. Inteleg ca nu poti sa fii 100% identic in ambele situatii, dar macar sa-mi dai o idee asupra a ce ar trebui sa vad (in afara de descrierea ta, am inteles de acolo). Ideea e ca tu trebuie sa imi “provide an incentive” (sa imi dai ceva zaharel, sa ma tentezi cu ceva, e foarte ciudat cat iti este de greu sa te exprimi in romana cand vorbesti engleza zi de zi, meh) ca sa iti dezactivez block-ul din NoScript.

Imi place ideea, imi plac culorile (nu sunt un designer, nici macar un UI guy), imi place ca (virgula) codul sursa e liber, imi place. Smiley, ai legatura.

  1. https://www.picozu.com/v/temp/1W934n5eCdjBRMJvUe55gqOP.png

@voxspace ma bucur ca iti place si iti multumesc pentru feedback-ul oferit. Nu m-am gandit la utilizatorii care au javascript disabled dar remediez acum problema. Poti sa imi dai mai multe detalii despre ce browser folosesti? Eventual un link de aici daca se poate :). Scrisul ar trebui sa aiba un font-weight mai mic decat in screenshot-ul facut de tine (asa)

http://whatsmybrowser.org/b/O0SGCI2 aici ai linkul catre profilul de browser real (Firefox 45 pe Ubuntu), folosesc Random Agent Spoofer [1] cu “Random Profile every 5 minutes” activat, cand am facut poza era un profil de Chrome activ.

Chestia cu font-size e de la mine, NoScript blockeaza si webfonts (no fonts.gstatic.com).

Nu am experienta deloc cu Laravel, asa ca nu ma pronunt in privinta codului, dar probabil exista destule “hiene” :slight_smile: pe aici care or sa se lege de el :slight_smile:

  1. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/random-agent-spoofer/

Multumesc din nou :slight_smile: . Critica contructiva este binevenita tot timpul. Nu am dedicat mult timp site-ului, dar am incercat sa pastrez codul ordonat. CSS-ul ce este putin dezorganizat.
Edit: am adaugat si o notificare in cazul in care utilizatorul are javascript disabled.

1 Like

Ai facut o treaba foarte buna, resursele sunt destule si de calitate. Pe cand unul si pentru Codeigniter?

Am lucrat cu Codeigniter acum 3 ani, nu stiu ce resurse sunt folosite acum. Daca stii tu si esti dispus sa alcatuim o lista putem implementa si varianta pentru Codeigniter.

1 Like

Super nice. Ar merge super de pus star-urile pentru pachetele github (nu stiu sigur daca exista API pentru asta)

Colectii bune sunt si;



3 Likes