Frontendmasters group buy

Plata e lunara sau trebuie toata suma pe tot anul?

Toată suma ($195 sau $150 depinde dacă va mai fi promoția valabilă). Promoția e valabilă încă două zile și un pic.

Pentru Paypal ar trebui să luăm în calcul și comisionul de 2.9% + $0.30 USD: $155, respectiv $202

1 Like

si eu cu paypal as participa
posibilitate sa intru ca firma? adica sa iti dau bani in baza unei facturi? :slight_smile:

Nu am cont de paypal pe firmă; habar n-am cum ar trebui să procedez pentru a înregistra totul în contabilitate, deci… nu cred :slight_smile:

Salut! Am urcat pe mai multe grupuri un mic anunt in ideea de a atrage necesarul de 10 persoane. Poate ar fi oportun sa fie contactati direct cei inscrisi pana acum pentru reconfirmare?

Sunt si eu interesat.

1 Like

Vreau si eu.

Bună, mă interesează și pe mine, dacă mai e loc. iaca, se pare că suntem 10.

Mersi
Ciprian

Salut, si eu sunt interesat, mai sunt locuri? Merci!

s-au dat toate!

A mai rămas un singur loc disponibil și doar vreo 15 ore până când prețul va crește de la $155 la $200. Primul venit, primul servit. :smiley:

3 Likes

Multumim @iamntz pentru efortul depus si colegilor pentru implicare! Excelenta organizare si mobilizare. Felicitari!

Mulțumiri :slight_smile:

Mulțumesc pentru încredere. Unii utilizatori sunt noi pe forum, special pentru această operațiune! :slight_smile:

Spor la învățat tuturor!


Sunteți interesați de astfel de acțiuni dacă mai sunt disponibile astfel de oferte și în alte locuri?

3 Likes
Apropo, dacă se mai strâng încă zece oameni **în următoarele 12 ore**, mai putem lua un cont.

Dacă se strâng banii până dimineață, mai facem un grup. Dacă nu se strâng, facem refund (vă încurajez să puneți screenshot aici cu plata pentru a-i motiva și pe ceilalți doritori).


PS/Disclaimer: Paypal pare a lua comisioane random: la unele plăți mi s-a oprit comision, la altele nu. Nu îmi dau seama care-i pattern-ul

Cand platesti in paypal folosind linkul dat de tine, apare un checkbox la ecranul de confirmare in care te intreaba daca platesti pentru bunuri sau servicii. Daca selectezi acel checkbox, comisionul va fi extras din suma trimisa(il plateste cine primeste). Daca nu selectezi checkbox-ul, comisionul este adaugat la suma respectiva(il plateste cine trimite).

1 Like

O altă idee de group buy ar mai fi cursul React for Beginners al lui Wes Bos care ajunge la $13.44 de persoană în loc de $47, cu Team License, folosind codul ROMANIALOVE.

4 Likes

Chiar acum am rugat pe Aleena Hooligan de la Treehouse (care face tutorialele de PHP) sa ne dea o mica sponsorizare la treehouse pentru RomaniaPHP la prize raffle.
Tineti pumnii sa primeasca greehlight de la management, si apoi haideti la Cluj!

Foarte bune tutorialele ei, e si o persoana extraordinara. O puteti chiar pingui pe twitter (@sketchings parca era) si va ajuta.

1 Like

Problema e ca Aleena nu prea face tutoriale, ei nu prea se ocupa de php ar fi mai indicat pe Js.

Eu stiu pentru ca in maxim 1-2 luni am terminat toate tutoriale de acolo pe Php cred ca am 80-90% parcuse din ele.

Toate cele de PHP sunt scrise de ea ca si script, din ce mi-a povestit. Dureaza cateva luni un tutorial, pt ca dupa ce il schiteaza, trece prin cateva iteratii, dupa care o zboara in locatia unde se fac filmarile profi, si acolo inregistreaza un prim batch, care se mai si reia. Deci e un proces de productie mai Hollywood-like, nu ca la cei de React de ex care stiu ca si le fac acasa cu tool-uri medii. Ma rog, un model diferit de business.

@iamntz pt ca am fost offtopic aici poate e mai interesat un split thread in care sa descoasem calitatea site-urilor care fac subiectul acestui thread.

1 Like