Hai sa facem o chestie mai utila: Code Review

mai exact, ma gandeam sa avem o sectiune unde sa putem pune bucati de cod pe care sa le putem discuta. ce-i facut bine, ce-i facut cu picioarele, ce s-ar putea face altfel, de ce s-ar putea face altfel, etc etc.nu-i obligatoriu sa fie codul vostru, in schimb este obligatoriu sa aiba sens bucata de cod postata.
pareri, idei, contra, pro?

4 Likes

There you go http://devforum.ro/category/workflow/code-review :wink:

2 Likes

nice. poate asa o sa vedem discutii mai constructive. ca ide vs notepad, ftp vs git si spatii vs taburi sunt razboaie care n-au nici o legatura cu calitatea codului scris.
eu o sa incep sa postez in momentul in care dau peste ceva interesant sau scriu ceva interesant

1 Like

Super idee. Chiar ma gandeam azi, avand in vedere cate agresivitate e pe aici, sa facem o sectiune de “website expo show”, adica ne dam un site pe care l-am facut si zicem: “Trageti baieti!”

“Ce sa fac mai bine, ce nu va place?”

Raspunsuri cat de cat obiective, nu de genul: “mie nu imi place produsul pe care il promoveaza siteul”

Codul sa fie pe gist,fiddler sau altele de genul asta. nu direct in post :smiley:

2 Likes

prevad niste flame-uri groaznice. “OMGWTF???!!11 metoda de x linii??? trebuie sparta in mai multe metode”

3 Likes

:slight_smile: De abia astept

Singura problema cred ca va fi curajul de arata productiile proprii.

Ce timizi sunteti, ma asteptam sa fie plina categoria la cat de bine suna.

3 Likes