Help! Platforma intranet

Salutare tuturor,

De o saptamana caut o platforma (self-hosted) in care sa imi adaug clientii si serviciile ce le ofer + diferite tabel cu diverse informatii si/sau diverse drawing-uri ca in momentul cand este nevoie de ceva sa le gasim pe toate la un loc (un fel de intranet).

PS: suntem o firma de outsourcing it.

Multumesc frumos,

Mii de scuze daca am postat unde nu trebuie!

br,
Alex

Ceva distribuție de Wiki ai încercat?

SAU există mereu varianta Sharepoint, care vine inclusă la abonamentul de Office 365. :slight_smile:

Salut Bogdan,

Am folosit in trecut Confluence (Atlassian) care e un wiki foarte bun dupa parerea mea, incerc sa il instalez pe un VM dar are probleme cand face upload in DB si ramane blocat. Am citit pe forumuri si toti se plang la ultima versiune.

Ideea e ca vreau ceva sa folosesc local pe serverele mele, nu vreau sa fie over internet.

Multumesc

La vechea mea firma, noi am instalat MediaWiki. Este platforma din spatele Wikipedia.
Si Sharepoint ul este o varinta

2 Likes

Multumesc Cosmin,

O sa verific imediat si varianta ta.

Multumesc

Nu prea înțeleg concret ce ai nevoie. Dacă e vorba despre a tine intern info despre clienți așa cum ai descris, as folosi pur și simplu GitHub. Folderele pot fi numele clienților. Dar nu știu cui i se adresează ce vrei sa faci, cine are acces la fișierele alea,