Înființare hub 100% românesc - remote

6 luni mai târziu:

  • ideea cu hub-ul a picat, din lipsă de interes. Deși îl configurasem si era destul de bine structurat.
  • am reușit să fac ferma de legume autonomă. Aștept să culeg primele legume.


14 Likes

Foarte fain proiectul, spor în continuare :slightly_smiling_face:

Multumesc. Ca fapt divers, încerc să “racolez” oameni care să își cumpere casă în zona de la mine de la țară și să le dau și lor gratuit acces la server, aplicație, etc.
Aviz amatorilor :slight_smile:

Daca avem deja casa in alta zona decat a ta, ne poti da acces la aplicatie ? :slight_smile:

Da, chiar mi-ar placea sa o foloseasca si altii, in special pentru feedback.
Doar ca trebuie facuta si partea de hardware.
In ce zona?

La munte, aproape de Sinaia.

Felicitari @George_Ilie, pentru initiativa hub-ului.
Sunt de parere ca acest hub, nu trebuie sa aiba o locatie fizica ci poate “exista” in casa / garajul / debaraua fiecaruia dintre noi care avem pasiuni.
De la astfel de lucruri mici, s-au dezvoltat comunitati si oamenii, au inteles ca e bine sa colaborezi, acest lucru se intampla in Germania de ceva vreme, unde studentii au ca teme, gasirea de solutii la problemele comunitatii.
Cred ca proiectul cu solarul independent este relativ usor de realiazt cu, costuri relativ mici.
Ar fi o oportunitate pentru multi posesori de solarii sa-si poata automatiza procese cu niste costuri incomparabile cu cele existente pe piata.
In acest moment, avem sensori de toate felurile, care mai de care mai accesibile …
Este nevoie de un proiect clar si ceva knowhow …
Succes si inca odata felicitari pentru initiativa.

Buna ziua,
Sunt interesat de ideea unei aplicatii de tip marketplace pentru producatorii de piese mecanice.
Inteleg ca aveti o astfel de aplciatie la stadiul de wireframe.
Putem avea o discutie pe aceasta tema?
Numarul meu de telefon este 0728 72 74 70.

Cred că s-a adunat un oarecare interes, aici si in alt context, doar că lipsește cineva determinat să coordoneze planul.

Multumesc pentru raspuns,
Ce inseamna mai exact sa “coordoneze planul”?
Eu am o viziune foarte clara privind proiectul, inclusiv ce functionalitati sunt necesare.
Sunt producator de piese mecanice si am cautat siteuri similare.
La nivel european exista doar trei astfel de siteuri, fiecare cu dezavantaje destul de mari pentru utilizatori.

  • 3dhubs.com
  • orderfox.com
  • batchforce.com
    Am colaborat cu primele doua siteuri cativa ani si am exportat produse in toata Europa.
    Fiecare site are functionalitati lipsa si abordari ce pot fi substantial imbunatatite.
    Spun asta cu parere de rau. Ca producator de piese, imi doream sa gasesc siteuri cu functionalitati excelente.
    In lipsa de alte solutii, acum caut sa dezvolt un site ce creaza o piata pentru clienti si producatorii de piese mecanice.
    Daca inca sunteti interesat de proiect, ar putea fi utila o discutie pe subiect. Ma puteti gasi la 0728727470 sau va pot suna eu daca imi dati un numar de telefon.

Best regards/Cu stima,
Valentin Stanescu

SEMTEC UNIVERSAL SRL
Strada George Folescu 20
Bucuresti, Romania, 021882
CUI 16689417
Mobile: +4 (0) 728 72 74 70
Mail: [email protected]

2 Likes

Sună f interesant

Buna ziua,

Ati fi interesat de o colaborare pe aceasta tema?