Instagram follow și like

Salut, mi-am făcut un script ce preia username-URI de Instagram și le da follow și like la poze (din secțiunea explore)

Oare ajuta sa strâng mai mulți followerii la rândul meu ?

Am văzut ca după 50 de fallow și like mi-a apărut ca sa încerc mai târziu …

Ma gândeam sa ii pun un cron din ora in ora sa dea 16 follow și like ! Sa salvez unde s-a dat follow și like și sa fac alt cron pentru a2a zi sa dea unlike și unfollow !

Vreau părerea voastră , dacă e Ok sau nu ,ideea !

Pai nu trebuie sa dai like la orice rahat.
Pune si tu content interesant pe insagram etc
:wink:

Ai văzut ce îți recomanda Instagram ? Nu da like la orice, da pe baza la ce ti-a mai plăcut in trecut !

Am o curiozitate. Cron ? Prin care dai follow și like ? Adică, foloseșți un API ?

1 Like

Da, folosesc un API !

1 Like

Poți să-mi arăți documentația care îți permite să dai follow și unfollow ?

1 Like

Sa pun si un api de pe profilul meu sa vezi cati urmaresc si cati urmaresc dupa ce accesezi link-ul unui user ?

Îmi lași impresia că nu înțelegi foarte bine ce este un API. Vrei să-ți explic puțin ?

Nu mulțumesc , dacă nu este public, nu înseamnă ca nu exista !

Încurci lucrurile. Un scraper nu e totuna cu un API.

1 Like

Ok ! Ai deviat de la subiect , ai ceva de adaugat la ce am intrebat ?

Nu am deviat de la subiect.

Ai spus că intenționezi să creezi un cron, să ruleze din oră în oră, să dea follow și like.

Ori … nu ai cum să faci asta cu un scraper.

Cronjobs se poate creea și pe scrapper!
Ziceam de idee , dar pentru curiozitatea oricui am început da primesc fallow back !

Primești follow back după ce le-ai dat tu follow, cu mouse-ul.

Ești Toma necredinciosu ? Da-mi ceva sa vorbim in privat sa îți arat despre ce este vorba și apoi intri aici și îți ceri scuze !

Da man, ca e in interesul lui sa inteleaga…

De curiozitate la ce ai nevoie de atat de multi “fallowersi” generati artificial pe instagram?
Ce incerci sa vinzi?

Eu ma asteptam ca macar sa scrie corect follow!
:laughing:

3 Likes

incepusem sa cred alt ceva despre voi…

@kts boss, ia du-te și contribuie pe alte forumuri/comunități, că e clar că nimeni de aici nu se ridică la nivelul tău.

1 Like