Intrebare despre html

salut! sunt mai incepator pe ale web development-ului, m-am apucat de vreo saptamana, si vreau sa va intreb ceva: am facut un site cu un soi de top 3 (facut la plictiseala,si de proba) am adaugate 7 linkuri, si 7 imagini+ text si altele, intrebarea vine: cand ma uit pe pagina de pe laptop se vad imaginile si textul este pozitionat cum l-am pus eu, distrctia vine cand sunt pe telefon, tot textul este in stanga, unele texte le-am si colorat dar pe telefon sunt negre linkurile sunt puse arandala, si imaginile nu apar deloc, am citit pe altele forumuri din afara ca ar trebui sa pun siteul pe un host, si asta spusa printre randuri, in rest nimic cert, ma puteti lamuri? (am folosit in site doar html si css)

1 Like

Probabil ca mai ai ceva de cautat: https://www.w3schools.com/html/html_responsive.asp

1 Like

Dacă ne-ai arăta codul ai primi mai multe sfaturi.
Probabil că ti s-a spus să pui pagina pe un host tot pentru a se vedea despre ce vorbești.

am rezolvat intre timp problema, am uitat sa pun codul meta name in html si la poze si text width-ul pe auto, multumesc oricum!

intre timp am aflat problmea: problema era ca eu uitasem sa pun in css width pe auto si sa pun meta name in html, multumesc oricum!