Invitatie in grupul de whatsapp al programatorilor

Link de invitatie in grupul de whatsapp al programatorilor

1 Like

Dar avem acest forum :slight_smile:

Plus ca un grup de whatsapp este greoi de urmarit, multe notificari etc :slight_smile:

Plus ca deja sunt pe un grup de programatori si de 4 ani nu se mai vorbeste nimic :sweat_smile:

1 Like

Da poate ai dreptate dar am vazut ca multi au intrebat de un astfel de grup asa ca lam creat vom vedea mai departe daca a fost o decizie inteleapta sau nu

Da te cred si nu sunt surprins , am tot auzit zicala asta, de ce ar sta de vorba cu tine un programator profesionist "

Haos. Sa vezi daca vreun recrutor face rost de el :joy:

Eu nu sunt programator dar asi vrea sa fiu si nu gasesc pe nimeni ca sa ma dadaceasca ,
Primi mei mentori au fost constructori si arhitecti , si sunt bun in constructii dar vreau mai mult vreau sa trec la nivelul urmator si vad posibila asta doar in programare

Ai fi surprins dar la mine vine un nene care lucreaza la casa si ia mai multi bani ca mine, eu fiind dev :slight_smile:

PS: Sunt si povesti de succes, nu ma intelege gresit :smiley:

Parerea mea este ca trebuie sa fii sigur ca sigur asta vrei sa faci, te pasioneaza si ai afinitate pentru partea de dezvoltare soft. Vezi ca nu este ceva usor. Daca vrei sa o faci doar de dragul banilor, sigur, sunt unii care chiar asta ii intereseaza 100%, dar o sa incepi sa iti urasti fiecare dimineata :slight_smile:

Eu am 6 ani de experienta si inca nici nu am zgariat bine :slight_smile:

2 Likes

Te cred , dar sa nu vorbim de bani , problema este el sincer cu tine sau te face sa iti ingropi bani , un vecin nou de al meu care a cumparat o casuta veche cu gradina 2200mp nimerind pe meseriasul profesionist dar care nu la avertizat de o ordine a lucrarilor la facut sa isi ingroape bani in ziduri de sprijin garduri trotuare si a ramas fara bani pe cand trebuia renovata casa mai intii , zidurile de sprijin fiid din beton trebuie finisate deci uite cum meseriasul profesionist sia asigurat frontul de lucru .

1 Like

@Svajczer_Csaba în construcții este multă muncă fizică. În programare stai cu fundul pe scaun toată ziua. Sunt oameni care nu suportă să stea într-un loc. E cu totul alt mod de lucru: și fizic și intelectual.

Ești bine venit printre noi, nu mă înțelege greșit.

Multumesc ma straduiesc sa invat programare stiu ca nici un domeniu de munca nu este usor dar eu astea doua pasiuni am avut mereu nu am visat niciodata sume astronomice eu ma multumesc cu ce imi poate oferi munca pe care o depun candva poate ma voi surprinde cu anumite abilitati la care mumcesc sa le dezvolt

Este si nu este, depinde ce faci si ce tool-uri are firma, multe firme la noi sunt subcapitalizate si te pune la roaba si lopata si apoi se mira de ce le pleaca oamenii, eu am facut munca fizica si mi sa parut mai usor decat sa trebuiasca sa stau concentrat ore in sir…

1 Like

Oricate scule ai avea, tot trebuie sa te apleci, sa ridici, sa pui un pic de muschi. Sculele ajuta foarte mult, evident, dar nu fac ele toata treaba. Munca fizica zi de zi e grea.

1 Like