IOS Safari Crashes

Am o pagina de web care in IOS Safari pe Iphone 4s, crapa (nu tot timpul). Cum as putea face debug la memory, crash si alte erori?

Ar fi util să spui (și) versiunea de iOS.

Debug poți face de pe un mac, folosind Xcode. Te poți conecta și cu Safari sau Gapdebug, dar nu știu cât de utile sunt în cazul unor crash-uri.

S-ar putea să te ajute și:

E vorba despre iPhone 4s cu OS 7.1.2. Toate indiciile duc către “memory problems”.Aka, pagina fiind foarte mare (multe pagini, js pe ici pe acolo, reclame) lucrurile o iau aiurea. Posibil sa nu fie una de vina ci toate picaturile sa umple galeata. Asa ca mi-as dori cumva sa o iau la pila si sa optimizez pe acolo pe unde e multa memorie mancata, dar pentru asta am nevoie de un tool care sa imi arate ce memorie e folosita etc.

Păi în cazul ăsta nu crezi că ar fi mai practic să faci profiling și să optimizezi pe un device potent (chiar și pe un browser pe desktop) și abia atunci să îți faci alte probleme?

Ceva resurse:

O chestie ce mi-a rămas atunci când încercam să optimizez dimensiunea în kb a unui site este că imaginile, chiar dacă sunt ascunse (display:none) vor fi transferate și probabil și parsate și ținute în memorie.

Ce nu ai spus: este un site responsive sau un site mobil?