IT Days - Cluj, 18-19 Noiembrie 2016

@tekkie a zis deschis deja o discuție, dar n-am vrut să schimb subiectul din DDD în conferința în sine.

Ce a omis însă este că ea are și o prezentare numită Deliver Efficient RESTful APIs for Microservice Architectures, nu doar acel workshop :wink:

Cam asta va fi acolo:

  • 2 international speakers
  • 3+ trend setter CEOs of Cluj IT Companies
  • 5+ research projects
  • 8+ startup pitches
  • 15+ technical presentations
  • 400+ expected participants

Orarul pare foarte interesant; dacă aș fi acolo, aș avea dificultăți în a alege la care prezentare să mă duc și la care să renunț.

Biletul costă 90€ pentru două zile. Nu include workshop-urile, dar include accesul la conferințe (doh), mâncare, cafea și vin.

@tekkie si toti ceilalti care mergeti la IT Days, astazi mi-am luat si eu bilet la IT Days, ne vedem acolo.

1 Like

Sunt cateva modificari in program, workshopurile au fost comasate in cele 2 zile de conferinta. DDD va fi vineri, 18 nov, iar prezentarea RESTful APIs va fi sambata dimineata.

Sper ca și ediția din acest an să fie înregistrată și pusă pe youtube https://www.youtube.com/user/todaysoftmag ca și ediția din 2015.
Sună foarte interesantă prezentarea ta, iar pentru mine ar fi de interes cum ajungi să modelezi/descrii microservice archictecture, probabil prin ddd-event storming, dacă prin behaviour driven test cu ajutorul behat sau phpunit style pentru bdd stories, este definit mai întâi domeniul cu pure php și după aceea rest/ui sau direct rest și cât de restful/ish sunt.
Mult succes și sper ca ceva mai târziu să o pot vedea pe youtube.

1 Like