Javascript în COBOL - Despre un programator roman

Un articol frumos despre un programator roman, am zis sa-l las si aici

He’s not that bad, neat sense of humour there :))

1 Like

Sa mor daca inteleg atitudinea asta pe care o ai. No offence, dar nu toata lumea trebuie sa serveasca interesul lui voxspace, nu toate proiectele trebuie sa ti se para tie interesante, relevante sau folositoare. Sunt destul de sigur ca nu s-a gandit ca facand node.cobol va schimba lumea in vreun fel, insusi faptul ca un nene de la arstechnica a scris un articol despre proiect, ar trebui sa iti dea de inteles ca exista valoare in el, desi tu nu reusesti sa vezi asta.

Atitudinea pe care o ai mi se pare, sincer, toxica. Sunt sigur ca probabil ca I’m reading it worse than you meant it, dar pari sa exprimi un punct de vedere miop si reductiv, pentru ca oamenii chiar nu trebuie sa dea socoteala nimanui cu proiectele open-source pe care le fac. Realizezi, sper, ca suntem toti oameni diferiti in lumea asta, si ce ti se pare tie inutil si neinteresant, poate parea altuia amuzant sau chiar folositor.

edit: Sau poate doar trolezi, caz in care imi cer scuze for feeding it.

1 Like

Deci problema e ca mi-am exprimat eu parerea? Adica n-am voie sa am o parere, got it.

Ai voie sa ai o parere, si lumea e plina de pareristi (myself included). Dar daca nu ai nimic dragut (sau constructiv) de zis, cred ca ai putea sa taci. Uite, o alta parere.

Diferenta e ca eu iti respect parerea si nu ti-o interzic. Dar ok, nu o sa-mi mai dau cu parerea daca asta se doreste.

Japonezii au si un termen pentru asta, chindogu

2 Likes

Offtopic: Asa ceva ar fi bun in Romania, ca sa nu te mai stropeasca masinile din cap pana in picioare…