Librarie de componente pentru Tailwind CSS

Salutare devs :wave:

In ultimele luni impreuna cu echipa am lucrat la o librarie de componente pentru framework-ul Tailwind CSS.

Este open source sub licenta MIT si include elemente interactive, precum dropdown-uri, modale, navbar-uri si alte componente precum butoane, form-uri, alerte si asa mai departe.

Un feedback ne-ar fi de ajutor, este doar prima versiune.

Merci mult :slight_smile:

Edit: pentru cine este interesat am facut si un subreddit pentru a construi o comunitate in jurul librariei. Avem nevoie si de moderatori, deci daca sunteti interesati let me know :slight_smile:

5 Likes

Superb! Am văzut proiectul și pe Show HN azi.

Eu mi-am inspirat mult designul de pe site-ul aplicației mele Lunar începând cu unele componente de pe Tailwind UI. Dar libraria free e foarte limitată și nu fac site-uri zi de zi ca să simt că merită să plătesc pentru pachetul complet

Mă bucur să văd o librărie mai vastă și care să și arate așa bine. Uneori mă gândesc dacă nu ar merge un model pay-per-component pentru cei ca mine care ar vrea să folosească rapid unul din componentele plătite dar nu pot justifica prețul complet. Ceva gen $0.99 pe component cum avea iTunes pentru muzică.

2 Likes