List of (dev) sites with 2FA and which includes SMS / auth / email / hardware / phone calls

Nu de puține ori mi-am creat conturi, care în trecut nu aveau disponibil 2FA, dar l-au adăugat ulterior.
Recent mi-am impus să fac un inventar cu toate conturile, și să activez 2FA peste tot unde există.

Atât pentru inventarul în sine, precum și pentru a afla rapid care conturi au 2FA (și ce fel de) m-a ajutat foarte mult următoarea listă care conține probabil (tinzând spre) toate conturile posibile, atât cele care au vreo formă sau alta de 2FA, cât și cele care încă mai se lasă așteptate.

Îndeosebi utilă a fost rubrica Developer, unde pe lângă inventarul și activarea 2FA, am aflat despre existența a numeroase tool-uri și servicii (multe noi-apărute) despre care nici nu am auzit înainte.

Lista din câte am văzut este întreținută în mod activ și oricine își poate completa intrări lipsă cu pull request:

Add your own favorite site by submitting a pull request on the
GitHub - 2factorauth/twofactorauth: List of sites with two factor auth support which includes SMS, email, phone calls, hardware, and software.

2 Likes