Mac mini 2018 i3 quad core, 32gb RAM

Vand mac mini 2018, base model i3 quad core/128gb stocare/8gb ram cu upgrade la 32 de gb ram, e al meu personal, unul din desktopurile pe care lucrez.

Cumparatorul plateste costurile de livrare.

Pret: 3600 RON

Nou noutz, tipla, cost livrare zero, factura , costa 3599 lei
https://istyle.ro/mac-mini-2018.html?config_model=1322&keyboards=2159

Care e diferenta dintre al tau si asta de la istyle ?

PS. Sunt interesant , nu intreb degeaba

Al meu are 32 de gb de ram, cel de la istyle la 3599 de lei are 8gb de ram. Deci diferenta ar fi de 24gb de ram. Iar la partea de livrare/pret, etc va fac eu un tutorial cum sa negociati la SH, dupa ce il vand :joy:

vrem tutorialul :smiley:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Fii atent ca e super rapid si e posibil sa pierzi vreun detaliu: niciodata nu platesti pretul cerut pe obiect SH.

Damn. Scrie mai rar pls :slight_smile:

niciodata nu platesti pretul cerut pe obiect SH

ofer 2000 si platesti tu transportul.

Iti ofer eu tie 2000 si macul si platesc eu transportul! Deal? :slight_smile:

pari ofensat…

Naah, repetam lectia cu voi, hai ca ati prins ideea.

2500 e un pret bun, avand in vedere ca ai luat unitatea asta cu 3600 de pe istyle, i-ai facut tu manual upgrade si nu ai platit inca $600 pt. 32GB ram de la Apple ci doar 5-600 lei pt. doua placute de RAM.


Device cu i3, folosit 2 ani, cu un pret de SH cat e nou in magazin, sa muste prostimea.

Am o slabiciune la rahaturile supraevaluate si mari negociatori cu scaderi de pret de 40% de parca sunt la tarabe de turci.

Iar la partea de livrare/pret, etc va fac eu un tutorial cum sa negociati la SH, dupa ce il vand

Obicei mizerabil practicat pe OLX si pe deasupra mai manifesta si o atitudine de superioritate.

Lol, prost e ala care da pana la urma.

5 Likes

2500 pana acum, da cineva mai mult? Oricum pe OLX nu ai cum sa vinzi altfel, sunt toti boschetarii acolo.

image

Acum lasand trollingul deoparte, sper ca nu v-ati atacat prea rau, de cand lucrez de acasa mi-am dat seama ca am realmente prea mult echipament, absolut degeaba, 3 monitoare ingramadite pe un birou, 3 desktopuri si 2 laptopuri, degeaba. Asta cred ca e subiect de discutie.

Bump! Pret nou: 3000

IN 3 zile 500 de lei. Daca se pastreaza trendul liniar in 6 zile ajunge la 2000 de lei. :slight_smile:

Asa e cu calculatoarele, se depreciaza rapid.
image

Problema e că la vreme de răstriște lumea scoate mai greu banul din buzunar. De asemenea, CPU e i3…

Ultra reducere: 2800