Management Sensitive Info

Inspirat de topicul “Management Chei SSH”, ma gandeam sa largim putin aria. Care e workflow-ul vostru referitor la stocarea/salvarea oricaror ‘sensitive info’ - iar aici includ parole, conturi si orice alte tipuri de date similare.

Eu folosesc pentru datele personale LastPass, iar pentru date legate de clienti / proiecte cate un simplu text file salvat in dropbox. De curand am dat total intamplator, cautam sa vad ce proiecte mai au cei din spatele bxslider, de DevNotes.

DevNotes
Cloud storage for your project notes.
DevNotes stores all of your client notes, easily organized by project.

1 Like

Pentru parole / conturi folosesc Mitro. Iar pentru chestii legate de clienti sau proiecte interne, fie direct in Chrome fie cum ai spus un fisier in care le am pe toate.

:thumbsup: pentru resursa.

1Password

1 Like

lastpass.
1password mi se pare scump si prea complicat fata de lastpass, care cel din urma este de fapt gratis, platesti doar daca vrei mobile.app

sudo apg ca să generez o parolă, apoi o notez într-un caiet - cea mai sigură metodă ever! :smile:

Am mers pe 1Passowrd chiar daca am platit un premium, “better to be safe than sorry”.

Recent 1Password a lansat “subscription service” si ofera 6 luni gratuit. Pretul este decent.

Mai sus s-a mentionat Mitro: “Mitro is shutting down on October 6th”.

2 Likes