Mentalitate distructivă, output/profit pe termen mediu și lung = NaN

Codul e scris pentru oameni. Altfel avem tone de fișiere minificate de JS de o singură linie care merg bine mersi.

Aș avea de spus multe, dar o las moartă. Clienții cu care lucrez au aruncat 70% din banii pe care i-au plătit pentru dezvoltare soft pe lucruri dead-on-arrival. Acuma tot vor să facă lucrurile cum trebuie, planificat, cod scris corect. Realitatea? Toți oamenii buni au plecat din firmă, nu mai e nimeni interesat să lucreze pentru ei, oricum nu au bani să angajeze și din nou totul e urgent - calitatea nu contează, doar să meargă.

1 Like

@Allegro
Eu am renuntat demult la forumurile romanesti exact din aceiasi cauza: sa moara capra, treci la munca ba’ putoare, lipsa de informatii pertinente, etc.
Si eu intro la vreo saptamana pe devforum sa mai rasfoiesc. Dar din cate am experimentat devforum nu-i chiar atat de rau in comparatie cu alte forumuri romanesti. E chiar ok.

Bine, motivul principal pentru care mai intru aici e ptr. ca sunt curios cum se descurca confratii mei si sa fac asa o comparatie cu mine insumi. La ce nivel sunt eu? Unde pot sa imbunatatesc? etc :))

PS.
Vine un moment cand deja ai cam “fumat” tot ce era de fumat in materie de comunitati si forumuri si bloguri. In 99% din cazuri gasesti aceleasi vechi pattern-uri si idei si oameni - history repeating itself.
Ala e un moment bun sa tai macaroana si sa intri cand si cand, poate poate o sa gasesti gem-ul ala de 1% pe care inca nu-l stiai. Restul timpului poate fi folosit in alte scopuri mult mai utile. Si-n plus ajungi sa iesi din BULA aia in care traiesc toti. Iesitul din BULA iti ofera perspective noi - parasitul cuibului and shit. :smiley:

2 Likes