Mid-Senior FE dev in VueJS (NuxtJS/QuasarJS) orientat spre UX/UI

Salut, firma la care lucrez e interesata de un mid-senior FE dev din RO (mai exista deja un FE dev din RO in echipa), care sa lucreze intre 4-8 ore/zi, in functie de intelegerea de la momentul respectiv, ce tine si de cost/ora si de disponibilitate. Dar cred ca initial se va incepe cu un program mai scurt.

Trebuie sa fiti true FE dev, orientat spre UX/UI si fluent in CSS. De asemenea sa cunoasteti bine VueJS.

Veti primi asistenta si onboarding full in limba RO, dar va trebui sa stiti engleza destul de bine pentru ca echipa e internationala.

Startup-ul este din Australia dar se lucreaza pe program de lucru RO (9 AM >>>)

Salariul este intre 25 - 35$/ora, fie prin Upwork, fie prin PFA/SRL, firma este serioasa, lucrez de aproape un an cu ei.

Se va incepe munca cel tarziu pe 23 august.

Va multumesc.

ai mai avut un anunt pt un junior frontend, sa inteleg ca nu a mers? gen cerinte si responsabilitati de senior pe incadrare de junior.

1 Like

salut Moon, nu cred ca am mai avut un anunt pentru junior FE dev. Am avut acum ~2 sapt un anunt cu doua posturi: junior BE dev + junior QA. Si da, a mers, in sensul ca au aplicat mai multi devs, doar ca n se calificau pentru post, fie erau prea pregatiti, fie nu cunosteau tehnologiile respective. Pana la urma cei din startup au re-recrutat un ex-BE dev, deoarece ce le-am prezentat eu nu corespundea profilului cerut.

Daca totusi ma insel si apare un post din partea mea pe rolul de junior FE dev, te rog sa postezi aici link-ul. Daca nu, te rog sa rectifici intrebarea ta, ca sa evitam confuziile.

Altfel, nu prea inteleg ce doresti sa spui prin “gen cerinte si responsabilitati de senior pe incadrare de junior.” Oare poti da mai multe detalii?

Tu esti interesat de acest job?

ms

PS: ca status pentru acest anunt: am primit doua cv-uri destul de bune, unul de pe Upwork si unul de aici, care par promitatoare si sper ca unul dintre candidati sa primeasca rolul.

1 Like

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.