Niste sfaturi va rog(sunt la inceput)

Eu desenez de mic si acum mi-am gasit vocatia. Utilizez Photoshop si illustrator.
Am progresat mult dar din pacate n-am facut niciodata bani din pasiunea mea.
Avetii idee unde pot gasii clienti? as dorii sa fac pe gratis doar sa ma antrenez…
PS: Daca e necesar pot arata si niste lucrari pentru feedback. Mercii

1 Like

Cat ceri pe un logo?

Arata-ne niste lucrari ca sa iti dam feedback.

Poi depinde cat e de complex. dar n-am mai lucrat pt. cineva deci nu pot sa apreciez :)) ai nevoie de unul?

Ai putea spune, pretul de inceput :), pentru ceva standard de 200x200 :).

@bucur: tu cât ceri pe un site?

@LevelCoding: tu cât ceri pentru 100 linii de cod?

6 Likes

@AmusivClau Pune cateva exemple si poti incepe cu 5-10€, daca zici ca faci si gratis :grin: Ajustezi in timp in functie de cat de solicitat esti. La logo nu prea e cu dimensiune, ca oricum le poti face vectorial, mai mult e vorba de complexitate, timp pentru research, numar de variante…
Poti incerca si fiverr, dar sunt si acolo multi. Trebuie sa ai ce arata ca sa atragi clientii.

Inteleg unde bati , dar prefer sa spun o suma de inceput, pentru ca unii cred ca trebuie sa faci munca de o 2 luni pe 100 euro(dar cunosc cazuri).

https://imgur.com/a/VelkT7V Uitati aici. Eu am facut din fiecare cate ceva( concept art,logo,poster,editare manipulare),in sensul ca nu stiu pe ce sunt cel mai bun…

1 Like

si astept pareri si sfaturi ce as putea face :slight_smile:

Sa inteleg ca lucrarile tale de acolo (logo-uri, afise, etc.) sunt toate din joaca, si au fost gratis? :grinning:

Intra pe freelancer.com la secțiunea de concursuri de design și participă acolo. Ai să vezi ce creează și competitorii tai, ce alege clientul și ce note oferă. Așa înveți ce funcționează

2 Likes

Poi gratis da, logo-urile si afisele pentru niste cunostinte :)) iar desenele le fac si din pasiune.
Da poi m-am gandit ca e deajuns cu antrenamentul acum imi doresc sa fac si bani,nu voi mai face pe gratis.

poti sa iti faci in profil si pe
https://www.behance.net

Si poti posta acolo lucrarile. Eu zic ca este bine sa capeti vizibilitate.

In industria asta niciodata nu e deajuns cu antrenamentul.

2 Likes

Corect dar in sensul ca sa ma pun pe treaba sa incerc sa fac si bani din asta.