Ofer Voluntariat

Buna,
Am 19 ani si sunt student in primul an la facultatea de calculatoare.

As dori sa imi ofer serviciile in urmatoarea perioada pentru potentialii doritori , fara a avea pretentii de natura financiara.Imi doresc sa imi completez portofoliul ( acumuland posibile cunostinte din aceste proiecte ) cu aceasta ocazie si de a ajuta pe cineva in acelasi timp.

Am cunostinte de :
- HTML&CSS (+Bootstrap) , la un nivel bun.
- Responsive Design
- Javascript (+jQuery)
- Graphic Design (+Illustrator,Photoshop)
- PHP & MySQL (fara experienta in lucrul cu framework-uri/CMS-uri PHP)
As dori sa lucrez la proiecte pe partea de front-end mai mult ( dar s-ar putea sa ma descurc putin daca e necesar ).De asemenea, as dori sa ma contactati doar in cazul in care proiectul nu este unul “capital” ( pentru a evita posibilele neplaceri in cazul in care nu sunteti multumit de munca mea / nu reusesc sa imi duc la bun sfarsit task-urile ).

Am sa las aici un mini-portofoliu personal pentru a va face o impresie despre mine :
http://brcristian.96.lt ( in cadrul acestei pagini se regasesc legaturi spre inca 2 lucrari personale )

In cazul in care v-am convins , astept un PM pentru viitoarele oferte din partea voastra.

Va multumesc mult si sper ca acest topic sa nu deranjeze! :slight_smile:

9 Likes

Sugestia mea ar fi sa cauti un non-profit care te reprezinta si sa incerci sa-i ajuti cu prezenta lor pe web. Cred ca asa ar fi un win-win pentru ambele parti comparativ cu lucrul la un proiect comercial pentru cineva unde este de obicei o presiune financiara.

2 Likes

Din postul tau inteleg ca vrei sa acumulezi experienta lucrand in domeniu. Nu face totusi greseala sa te vinzi pe degeaba. Chiar daca esti la inceput portofoliul afisat la aceasta varsta poate indica faptul ca probabil esti o persoana preocupata de domeniu. Cu siguranta sunt o firme care pot si vor sa faca bani buni de pe tine de aceea e recomandat ca experienta pe care o ai (mai mult sau mai putina) sa o fructifici intr-un fel. Angajatorul nu te plateste neaparat pentru ceea ce faci la acest moment ci in special pentru ceea ce poti oferi dupa o perioada de acomodare. Evident ca orice angajator te va plati mai putin decat pe altii dar e bine sa fi totusi platit pentru asta. Si stai linistit, nimeni nu iti da un proiect “capital” cand esti nou in firma nici daca vi de la Microsoft pentru ca intotdeauna ai nevoie de acomodare :slight_smile:

Ti-as mai recomanda sa cauti un loc unde sa poti lucra in echipa. E mult mai util ca experienta decat taskurile de tip lupul singuratic.

10 Likes