Oportunitate de angajare la multinaționala

Este nevoie de cel putin 2 ani experienta pentru rolurile:

  • Java Developer
  • Cloud Engineer
  • Business Analyst
  • QA Engineer

Dupa parerea mea firma plateste peste medie. Se colaboareaza doar cu CIM. Daca e cineva interesat, let me know.

BENEFICII: 2 sick days / an, 500 ron pe benefit, tichete de masa de 20 de lei in afara de benefit, 300 de lei pt telemunca, buget de echipamente work from home in valoare de 2300 de lei, abonament de telefon platit de firma, reducere ~200 euro pt un telefon nou, macbook pro 16", work from home nelimitat, travel, certiificare.

1 Like

ce inseamna “2 sick days”? intuiesc, dar ar fi draguta o confirmare.

1 Like

Nu te intreaba nimeni de nimic.

Eu cand am avut covid le-am luat si nu am avut nevoie sa aduc de la medicul de familie concediul medical.

1 Like

2 zile libere pe motive de sanatate luate fara certificat medical, anuntate doar in dimineata zilei cand vrei sa le iei.

Tocmai am citit azi dimineata niste oferte si la una scria:

  • Freedom to choose where and when you work
  • 24 days of paid time off a year, plus your local holidays
  • In-person meetups for team-building (expenses covered)
  • Laptop and a €2,000 budget to set up your home office
  • Reimbursement for co-working space membership or internet service at home
  • €4,000 contribution to use for training, workshops, and conferences
  • €2,000 contribution for any physical or mental health service-related
  • Support for buying tools you need for doing your best work (even eyeglasses if you need a new pair)

In alta ordine de idei, vad ca numarul de aplicanti a crescut. Vad job-uri cu 50 - 150 de aplicanti. Cred ca ne-astepta o scadere a salariilor :muscle:

E foame de bani dar nu fii convins ca 10% din aplicanti chiar stiu ce se cere.

1 Like

Vorbesc maine cu un recrutor de la Microsoft, sa vedem ce zic si ei despre aplicanti.

e normal la firme cu renume. Sunt multi care doar dau cu picioru in roata sau pescuiesc salar mai mare

Mă rog, mie ce scrie acolo mi se pare minimul. Adică pentru home office-ul meu doar scaunul a fost 2000 de lei. Și acum după 5 ani trebuie să-l schimb.

Later edit:
Am vorbit cu Microsoft-ul. Rău, rău la capitolul engleză. Abia am înțeles ce vorbea omul. Altfel, aceleași procese greoaie de angajare: zece interviuri plus probleme de rezolvat acasă doar ca să mergi la birou 8 ore pe zi. Pas.

2 Likes

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.