Pareri CodeCool?

Poate cineva sa imi spuna cum sunt cursurile celor de la CodeCool?
Ma intereseaza sa stiu in special daca iti vei gasi cu adevarat loc de munca la finalul cursurilor asa cum iti promit
PS: As prefera sa primesc raspunsuri de la cei care au urmat cursurile lor

din start pleci pe o cale gresita dpdv al gandirii si aia de ‘daca vei gasi cu adevarat un loc de munca la finalul cursurilor’. Un curs de programare fie el la codecool fie la oricare alta scoala ce preda cursuri in acest domeniu nu garanteaza un loc de munca si mai ales in aceasta perioada destul de grea pentru multe companii.

Cum am mai zis si altora, nu va apucati de cursuri ce va fura atentia cu acele joburi la final pentru ca acele posturi vin cu incredibil de multa munca intr-un timp foarte scurt. Practic trebuie sa mananci pe paine ce faci la curs si pe langa el sa poti reusi apoi trebuie si un dram de noroc sa gasesti ceva.

Din ce am observat, cei ce au reusit sunt cei ce au venit sa consolideze cunostine sau cei ce pur si simplu au devenit pasionati de ceea ce lucrau.

Aceste cursuri nu sunt ca la scoala, nu sunt obligatorii si ar trebui sa va ganditi foarte bine inainte sa va apucati. Nu mergeti doar de dragul de a termina acel curs, doar sa fii prezent.

5 Likes