Pret adaugare produs pe site

Am un site de prezentare produse cu cerere oferta la care lucrez si trebuie sa caut pe cineva disponibil sa adauge niste produse pe site in jur de 300-400. Care este pretul pe care ar trebuii sa il ofer per produs ca omul sa fie multumit dar nici sa ma duca in faliment pe proiect. Ce experiente ati avut in acest sens cu alte persoane cat sa oferit? Multumesc de raspunsuri.

Chiar crezi ca o sa stea cineva sa-si piarda timpul scriind aici in conditiile in care tu nu te-ai obosit sa dai niciun detaliu?

1 Like

Detalii: se adauga un titlu, un text, o poza si se bifeaza categoria de unde apartine. Simplu.

Dacă e atât de simplu, nu crezi că ar fi mai ușor și mai ieftin să faci un script care automatizează asta?

Cât ar putea dura? 30 minute? O oră?

Dacă ți-ar băga cineva manual toate aceste produse crezi că ar costa mai mult sau mai puțin decât tariful tău orar?

2 Likes

De la 1leu/produs la 10euro pe ora.

Plus ca mai intervine si eroarea umana :slight_smile:

E mult mai usor sa verifici datele dintr-un csv decat sa te uiti prin produse. Iar daca se mai adauga/schimba/scoate ceva la produse, pur si simplu rulezi din nou script-ul de import.

Te pot ajuta eu cu cateva comtacte, doar ca, daca vrei sa faci o treaba “mai” serioasa, ar trebui sa iei in considerare si urmatoarele:

  1. Denumirile produselor:
  • Topica logica
  • Topica care sa corespunda comportamentului de “search”
  • Detaliere si separare de alte denumiri similare
  1. Pozele produsului:
  • Cerinte tehnice minime
  • Cerinte calitate minime
  • Decupari de background supradimensionat
  1. Descrieri produse:
  • Cerinte tehnice (formatare, nr. de caractere)
  • Cerinte calitate (componenta de copyright cu directive clare - vanzare, descriere, etc.)
  • Cerinte SEO
  • Unicitate

Aata este modul in care eu tratez proiecte de continut sau cand cer oferte. Daca nu ai specificatii clare, 1 leu poate sa fie chiar scump atunci cand te trezesti ca treaba-i overpromised and under delivered.

Fa ceva de calitate.