Programator front-end @CNAIR (drumuri și poduri)

la vechime de 10 ani vine un salariu net de 1000 de euro… si asta e maxim.

Deci sub 1000 de EUR net pe luna. Ce stupid avand in vedere ca exista oameni la stat care au salarii la fel sau chiar mai mari si pregatire mult mai putina. Din ce vad, grila lor vede IT-ul ca orice altceva.

sunt deschise posturi in politie pentru it, salariu undeva la 6000 lei, maxim 7000 peste cativa ani daca ajungi prin nu stiu ce loc. eu, care vin din aceeasi sursa (MAI/pompieri), nu m-as mai intoarce acolo nici pentru dublu/triplu chiar daca iesi la pensie cu muuuulllttt inaintea muritorilor de rand :smiley: sa raspunzi cu “am inteles, sa traiti” vreo 20 ani, si pe bani putini, nu stiu cine-ar fi nebun sa accepte :rofl:

2 Likes

@AlleXyS Ce are man 7000 de RON ~= 1400 EUR net passive income?
Luand 20 de ani din exemplul tau, ar insemna 336k EUR net :fearful: doar din venit pasiv

Dar astea nu sunt locuri de muncă unde 4 - 6 ore din program faci freelancing și 2 ore ieși în oraș?

Nu toate problemele IT necesită all-over-the-stack ninjas. Sunt convins că există și la privat suficiente poziții de programatori cu salarii ~€1000. Greșesc?
Am dat exemplu de proiect al diviziei respective: andnet.ro/dispecera | /harta – nu-i rocket science, dar cineva trebuie să le facă.

2 Likes

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.