Proiect indraznet, caut dezvoltator de aplicatie in browser

Salut,

Sunt Raluca, designer independent in Bucuresti. Personal m-am saturat sa creez idei pentru americani, asa ca vreau sa dezvolt o aplicatie mobila (dar si cu varianta pentru desktop) pentru sustinerea tinerilor din Europa.
Am structura de la care se poate pleca, am inceput sa creez comunitatea produsului si sa ma interesez de finantari pentru implementare.
Eu pot face partea de design dar imi lipsesc cu desavarsire abilitatile de developer. :smile:
Daca esti interesat sa te avanti intr-o astfel de colaborare/proiect da-mi un semn. Poate fi foarte interesant.

[email protected]
www.backed.eu

3 Likes

Hmm, cred ca ne trebuie niste guidelines pentru categoria asta.

  • Ce tip de colaborare cauti exact? Freelance, full-time, voluntar, partener tehnic, etc? Prin natura meseriei noastre, suntem o comunitate de oameni cu simt practic. Un anunt vag nu iti face nici un bine.
  • Ce face aplicatia? In ce fel “sustine tinerii din Europa”? M-am dat pe site-ul respectiv, am gasit cateva povesti interesante, si cam atat. Nu ne-ai spus nimic despre ce face efectiv aplicatia.
  • Ce fel de developer cauti? Spui ca vrei si aplicatie de mobil (si ai specificat in titlu ca e vorba de iOS si Android), dar apoi pomenesti si de aplicatie desktop. Pentru ce OS?

Sa nu crezi ca sunt prea critic, incerc sa iti fac un bine. Eu personal ma feresc de colaborari definite asa vag, pentru ca am mereu impresia ca partenerul nu stie de fapt ce vrea, si ca in final e mai mare bataie de cap decat merita. Nu spun ca asa e si in cazul tau, iti spun doar care e impresia creata.

Edit: Acum ceva vreme a mai fost postat un anunt, tot pentru o aplicatie de mobil. Scurt, la obiect, clar. O sursa buna de inspiratie.

4 Likes

Băi, I’m in, dacă nu te grăbeşti. Îmi cer eu scuze de ăştia care te-au luat la mişto şi pe facebook, da când n-ai job, ai timp să stai pe retelele de socializare.
Da mai dă nişte detalii despre aplicaţie. Să înţeleg că e un fel de LinkedIn da mai simplist sau cum?
Ai explicat tot mai puţin care-i scopul app :smile:

Eu la un moment dat aveam nevoie de o chestie care sa scotoceasca prin web si sa gaseasca programatori si samples a muncii lor (gen cod pe github and stuff) si sa imi faca un graf de recomandari ca sa pot să-i contactez in scop de angajare/colaborare.

2 Likes