⚠ Raportați problemele întâmpinate pe forum!

Dacă întâmpinați vreo problemă pe forum și observați că nu e remediată în câteva ore (sau nu e nimic pus pe #meta), cel mai probabil nu am observat și eu, deci nu va fi remediată vreodată…

Prin urmare, deschideți o discuție pe #meta în care spuneți care-i buba.

Case & ponit: autentificarea cu google nu funcționa de ceva timp. @Dumi_Mars a observat acum o săptămână dar nu a spus nimic. Credea că știu. :slight_smile:

:beers:

7 Likes

Nu stiu daca ar fi o problema, dar dupa logarea cu Facebook, fereastra nu ar trebui sa se inchida si sa ma redirecteze ?

Nu pot replica, nici cu Chrome și nici cu FF. Mai are altcineva problema asta?

Poate ai vreun addon mai rebel?

Am facut si eu testul. Merge pe Chrome si Edge.

Cel mai probabil asta este. Suspectez Ublock sau sau Content blocking de la Firefox

nu am problema aceasta pe FireFox, cred ca este de la tine acesta problema, sau nu ai permisiunea acordata de acolo de langa link de pop-up.

Multumesc, pentru tag.

Deja o sa folosim #meta ihuuuuu

1 Like

Păi #meta a fost prima categorie pe forum. Nu a fost vreodată vreo interdicție sau ceva :smiley:

Complet offtopic, dar Discourse vine implicit cu categoria meta, sau ai creat-o tu ? :smiley:

Nu mai știu, dar cred că e implicită.

Am observat ca lipseste o traducere pentru “Do you want live notifications when people reply to your posts?”.
Mesajul apare doar daca nu le ai deja active sau blocate.

1 Like

Intrucat sunt probleme la certificatele pt extensii, acea problema din poza s-a rezolvat :troll:

Tot răul spre bine. :smiley:

1 Like

Update:
Am scos extensia Facebook Container din Firefox si acum procesul de logare functioneaza cum trebuie

Voi nu aveti probleme cu afisarea datei ? De 2-3 zile nu randeaza ce trebuie.

2 Likes

La mine nu sunt probleme
ps: Works on my browsers :grinning:

Profile / Interface / Interface Language: En (US), nu randeaza bine deloc. Si nici nu cred ca am modificat-o vreodata.

1 Like

Problema există doar pe En US în varianta mobilă. O să investighez mai târziu.

Între timp, poți seta pe En și e ok.

Ceva noutati cu problema legata de traduceri?
Setat profilul/limba pe EN si persista.
Sters cookie-uri, relogat, la fel.

Pentru moment merge ok doar cu English, nu și cu English US.

Pot replica habar n-am cum să rezolv :sweat_smile:.

Poate lipsesc traducerile :stuck_out_tongue:

TL;DR: problema e cunoscută, se va rezolva.