⚠ Raportați problemele întâmpinate pe forum!

(Ionuț Staicu) #1

Dacă întâmpinați vreo problemă pe forum și observați că nu e remediată în câteva ore (sau nu e nimic pus pe #meta), cel mai probabil nu am observat și eu, deci nu va fi remediată vreodată…

Prin urmare, deschideți o discuție pe #meta în care spuneți care-i buba.

Case & ponit: autentificarea cu google nu funcționa de ceva timp. @Dumi_Mars a observat acum o săptămână dar nu a spus nimic. Credea că știu. :slight_smile:

:beers:

6 Likes
(cosmos) #2

Nu stiu daca ar fi o problema, dar dupa logarea cu Facebook, fereastra nu ar trebui sa se inchida si sa ma redirecteze ?

(Ionuț Staicu) #3

Nu pot replica, nici cu Chrome și nici cu FF. Mai are altcineva problema asta?

Poate ai vreun addon mai rebel?

(cosmos) #4

Am facut si eu testul. Merge pe Chrome si Edge.

Cel mai probabil asta este. Suspectez Ublock sau sau Content blocking de la Firefox

(Dumi Mars) #5

nu am problema aceasta pe FireFox, cred ca este de la tine acesta problema, sau nu ai permisiunea acordata de acolo de langa link de pop-up.

Multumesc, pentru tag.

Deja o sa folosim #meta ihuuuuu

1 Like
(Ionuț Staicu) #6

Păi #meta a fost prima categorie pe forum. Nu a fost vreodată vreo interdicție sau ceva :smiley:

(cosmos) #7

Complet offtopic, dar Discourse vine implicit cu categoria meta, sau ai creat-o tu ? :smiley:

(Ionuț Staicu) #8

Nu mai știu, dar cred că e implicită.

(Ionut Dinu) #9

Am observat ca lipseste o traducere pentru “Do you want live notifications when people reply to your posts?”.
Mesajul apare doar daca nu le ai deja active sau blocate.

1 Like
(cosmos) #11

Intrucat sunt probleme la certificatele pt extensii, acea problema din poza s-a rezolvat :troll:

(Ionuț Staicu) #12

Tot răul spre bine. :smiley:

1 Like