Regintermed - relansare procedura selectie personal pentru implementare

Am dat peste un anunt al unui politician pe care il urmaresc legat de 5 posturi pentru Regintermed:

http://www.ms.ro/cariera/#95b0c5bant

http://www.ms.ro/wp-content/uploads/2021/07/Anunt-relansare-concurs-experti-in-afara-organigramei.docx

Salariul si beneficiile nu sunt mentionate nicaieri.

2.Obiectul anunțului de selecție:

Ministerul Sănătății demarează procedura de recrutare și selecție a personalului angajat pe bază de contract individual de muncă, pe durată determinată, pentru 6 de posturi înființate în afara organigramei, după cum urmează:

Experti IT - team leader 1 post (8 h/zi) pentru o perioadă de 25 luni dar nu mai târziu de 31.10.2023
Experti IT – soft – 1 post(4h/zi) pentru o perioadă de 25 luni dar nu mai târziu de 31.10.2023
Experti IT – hard – 2 posturi (4 h/zi) pentru o perioadă de 25 luni dar nu mai târziu de 31.10.2023
Expert management de proiect1 post (8 h/zi) pentru o perioadă de 25 luni dar nu mai târziu de 31.10.2023

Cerintele sunt oarecum de ras:

  • Certificări/atestate pentru diferite limbaje de programare/administrare baze de date/soluții software/managementul serviciilor IT precum IBM, Oracle, Microsoft, ITIL Foundation s.a. (minim două astfel de certificări - mai multe astfel de certificări se vor puncta suplimentar);

sau

Certificări/atestate pentru diferite soluții hardware eliberate de producători de tehnologie consacrati: IBM, HP, DELL, etc. (minim două astfel de certificări - mai multe astfel de certificări se vor puncta suplimentar);

  • Minim o certificare relevanta in domeniu serverelor de baze de date/storage: IBM, HP, DELL ,etc.

Studii de specializare în managementul proiectelor probate prin certificat de absolvire pentru ocupaţia manager de proiect (COR 241919) sau echivalent;

Minim 10 ani experiență în dezvoltare/implementare software/administrare baze de date.
Experienta în dezvoltare/implementare software în domeniul medical va fi punctata suplimentar.

3 Likes

Scuze ca ma bag peste threadul tau, dar nu vad cum ar ajunge un om capabil intr-un post din asta. In primul rand nu-i nici o vorba despre beneficii. Or oamenii cu experienta de 10+ ani costa niste bani. Si nici nu stau sa faca CV-uri in format europass datate si semnate pe fiecare pagina. Bașca patalamale. Also, oamenii buni cu peste 10 ani experienta nu prea cauta de lucru, in general. Lucrul ii cauta pe ei.
Just saying.

6 Likes

De asta am pus si eu anuntul aici, ca sa mai radem putin de el :smiley:

1 Like

Cele mai tari sunt pretentiile de hartii de sters in dos.

Posibil sa fie posturi cu dedicatie…

1 Like

Nici macar nu cred ca asta e cazul. Doar proceduri cretine. Un om cu 10 ani de experienta pe oracle n-are cum sa vrea un job pe timp determinat la ministerul sanatatii pe cat or putea da astia pe grilele lor de salarizare. Chiar si incapabil.

2 Likes

Nu cred ca vor experienta de 10 ani strict pe Oracle.
Vor hartia de sters in dos de la Oracle si

2 Likes

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.