[Remote] Caut freelancer pentru dezvoltarea unui API, preferabil python based frameworks

Buna comunitatea DevForum,

Sunt in cautarea unui freelancer pentru o colaborare pe termen lung in vederea realizari unui MVP in domeniul HoReCa.

O scurta descriere a MVP-ului:
Un ecosistem digital unde toate partile implicate vor avea un castig (ca obiectiv, nu valoare monetara) cat si a persoanelor care au o instabilitate economica lunara (voi putea ajuta un numar foarte mic de persoane cu un “putin” pe termen lung).

In primul stagiu al MVP-ului voi avea nevoie de un API (+ database) care in teorie ideea a fost validata dar imi trebuie un “proof of concept” cu minimum facilitati pentru a testa si valida noi implementari.
Nu am inca frontend-ul, dar il voi dezvolta dupa API.

In acest stagiu MVP-ul este asemanator cu un O L X primitiv, sunt interesat doar de API fara frontend:

  • SignUp/LogIn/LogOut/ForgotPassword,
  • creare/editare/interogare informatii intreprinderi (pentru pagina dedicata profilului),
  • interogarea intreprinderilor dintr-o anumita locatie,
  • crearea unor liste predefinite care vor fii utilizate la crearea profilului (acces doar administrator)

In al 2-a stagiu se vor implementa facilitati pentru monetizarea platformei ( + un procesator de plati ).

Nu doresc sa descurajez freelanceri care cunosc alte stack-uri dar prefer un framework bazat pe python precum FastAPI, Flask sau Django deoarece python imi este cunoscut.

Plata incepe de la 500€ (2500 Lei, se poate negocia) si se face prin Revolut sau transfer bancar.

Nu am un deadline, las la expertiza dev-ului sa imi comunice un ETA dupa ce a vazut documentatia detaliata.

Va multumesc pentru timpul acordat!

Salut,

Pot face ce ai nevoie dar dpdv al platii este dureros … ideea este ca nu stii cam cat este platit un dev in Python si ce cunostinte presupune eu prefer daca tot stii Python sa-ti aprofundezi cunostintele urmand aceste cursuri listate mai jos iar apoi vei sti sa apreciezi fiecare sinatxa

Sunt niste examene simple in 6 luni cfred ca le parcurgi cu usurinta :wink:

Abia dupa ce vei sti sa faci un lucru la perfectie vei putea sa evaluezi monetar rasplata

Mult succes!

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.