Remote Work - Sfaturi

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Am vazut ca sunteti foarte saritori si va multumesc!
Vreau sa ma apuc de programare, insa pana voi putea aplica pentru joburi specifice, credeti ca as putea gasi joburi remote, folosindu-mi lb. engleza si cunostintele de Office? Nu am calificari, dar am dat un test pe British Council si am obtinut Upper-Intermediate. O si vorbesc bine. Am locuit in UK si US.

Multumesc mult!

Gasesti. Eu in liceu am “lucrat” ca content writter, am scris articole pentru diverse siteuri.

In Romania poti gasi cu 3.5 - 4.5lei 100/cuvinte. Pe afara se plateste mult mai bine.

2 Likes

Mulțumesc!
Mi-ai putea recomanda un site, două? Unul de la noi, unul de afară?

Nu pot, imi pare rau. A trecut destul de mult timp de atunci, nu mai am nicio legatura.
Incearca sa cauti pe Google, grupuri specifice de Facebook / LinkedIn / reddit(grupuri in care se invart posibili clienti - ecommerce, afiliere…etc; Vezi pe unde poti intreba daca cineva are nevoie de continut.), am mai vazut pe Fiverr.

Citeste inainte despre cum se structureaza un articol sau advertorial, o sa-ti treabuiasca si te va ajuta. De altfel va trebui sa ai ceva exemple de text scris.
In opinia mea, un content writter poate castiga la fel de bine precum un programator, daca nu ai neaparat interes spre IT, iti poate fi la fel de bine si asa.

1 Like

http://forum.seopedia.ro/cereri-servicii/

1 Like

Super! Mulțumesc mult!

Poti incerca sa-ti oferi serviciile si pe Fiverr.

1 Like

Ai incercat pe Upwork? E cel mai mare portal din lume pentru freelanceri. Succes!

1 Like

– fixed —

3 Likes

Mulțumesc!

Mulțumesc pentru sfaturi!