Resurse pentru cei ce sunt începători in dezvoltare de software

Buna tuturor
Sunt la începutul acestui drum deși am parcurs mai multe cursuri.
Voi lista aici experiența mea cu intenția de ai ajuta pe cei ce doresc sa înceapă a învața in acest domeniu.

Eu am început cu Udemy mai exact cursurile lui Brad Traversy și cele a lui Maximilian Schvarzmuller.
Explica partea de sintaxa și fundamente ale limbajului sunt ieftine iar pe Udemy poți găsi săptămânal reduceri.
Cât despre dacă le as recomandata astăzi nu prea calitatea e Ok la prețul cerut dar cei ce decid sa învețe investesc timp

Dacă ar fi sa încep de la zero as viziona canalul de YouTube de la FreeCodeCamp.org informația este mai Ok și sunt gratis

CodeAcademy Path
Eu am realizat FrontEnd Path e mai Ok căci faci exercitii pe consola

Harvard are un curs Ok gratuit de web programming Python cu JavaScript in cazul celor ce își doresc certificat de absolvire costa 199$

Python with JavaScript

Eu încă nu l-am parcurs poate ne ajuta cei mai experimentați sa dezvoltam lista

Eu ce am găsit super folositor sunt cursuri din statele unite cei drept sunt de plata dar mi se pare ca au o calitate super la un preț foarte bun va împărtășesc linkurile

Python + Golang
Eu l am realizat sunt bazele explicate super și cu exercitii
Instructorul are canal de YouTube

Html CSS JavaScript ML System Expert Data Structure și algoritmi

Eu deja am realizat o parte din Front End Expert si chiar dacă eu deja făcusem HTML CSS + Bootstrap acest curs mi a elucidat multe acum sunt la JavaScript si deja făcusem câteva cursuri de JavaScript cu toate astea aici e mult mai Ok le recomand cu bucurie
Având in vedere ca un începător in orice domeniu investește timp din viața si bani pentru a își îmbunătăți situația si a obține o noua abilitate
ar fi genial sa împărtășească fiecare experiențele cu link uri și prețuri așa vor ajuta pe ceilalți .

Mulțumesc
Zi faina tuturor

4 Likes